21 Eylül 2020 Pazartesi

MHP SAMSUN İL BAŞKANI TANER TEKİN GÖREVDEN ALINDI ERHAN USTA DİSİPLİNE SEVK EDİLDİ

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin görevden alındı Erhan Usta disipline sevk edildi

MHP Genel Merkezinin kararı ile MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin görevden alındı. MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin görevden alınırken, MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta ise disipline sevk edildi.

02 Ocak 2019 Çarşamba 16:06 SİYASET

MHP Genel Merkezi, 31 Mart 2019 yerel seçimleri öncesi Cumhur İttifakına aykırı hareket ettikleri gerekçesi ile MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin'i görevden alırken, MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta'yı ise Merkez Disiplin Kuruluna sevk etti.


MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin'in görevden alınıp, MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta'nın da disiplin kuruluna sevk edilmesi kararının alınması 31 Mart yerel seçimleri öncesi şok etkisi yarattı. Cumhur İttifakına aykırı davrandıkları gerekçesi ile MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin görevden alındı, MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta ise "Samsun'da ittifak olmazsa olmazımız değil" açıklaması sonrası disiplin kuruluna sevk edildi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, ise yaptığı açıklamada "Cumhur İttifakı ruhuna aykırı faaliyetlerinden dolayı Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı görevden alınmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Milletvekili Erhan Usta’nın da Merkez Disiplin Kurulu’na sevki hususunda gerekli çalışmalar başlatılmıştır" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

kemal

02 Ocak 2019 Çarşamba 16:12

erhan ustanın mhpde artık kalmasına gerek yok. iyi partiye geçsin, samsun büyükşehir adayı olsun

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da gazinoda arkadaşına yumruk atıp ölümüne neden olan Adem Gül tutuklandı

Samsun'da gazinoda arkadaşına yumruk atıp ölümüne neden olan Adem Gül tutuklandı