30 Mayıs 2020 Cumartesi

MHP SAMSUN İL BAŞKANI TANER TEKİN: KENDİ GÖBEĞİMİZİ KENDİMİZ KESECEĞİZ

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin: Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin AK Parti ile yerel seçimde ittifak olmayacağını açıklaması üzerine "Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz" dedi.

23 Ekim 2018 Salı 15:48 SİYASET

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, AK Partinin ittifak konusunu sulandırdığını açıklayarak, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin yerel seçimde ittifak olmayağı yönündeki açıklamalarını destekledi.


MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, yaptığı açıklamada AK Parti'nin 24 Haziran seçimlerinde oluşturulan Cumhur İttifakı sonrası MHP'ye tepeden baktığını söyledi. AK Parti'nin ittifak konusunu sulandırdığını belirten MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, "Milliyetçi Hareket Partisi olarak 24 Haziran seçimlerinde hiçbir beklentisi olmadan pazarlık yapılmadan sadece ülkemizin menfaati için Cumhur İttifakına destek verdi. Bu ittifak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hedefine ulaştı. Milliyetçi Hareket Parti seçim programında yer alan maddeleri gündeme taşımaya başlayınca AK Parti partimize tepeden bakmaya başladı. İttifakı sulandırdı bu nedenle de bu işin tadı kaçtı. Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz” dedi. 

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin,  2019 Mart yerel seçimlerde milletin karşısına en güçlü adaylarla iddialı bir şekilde çıkacaklarını da vurgulayarak şunları dile getirdi.
"Biz MHP Samsun teşkilatı olarak yerel seçimlerde ittifak olmayacakmış gibi çalışıyorduk. Şimdi bu çalışmalarımızı daha da hızlı yürüteceğiz. Samsun Büyükşehir dahil 18 belediyenin tamamına talibiz. Yerel seçimlerde Samsun’un en iddialı partisi biziz. Milletimizin karşısına tertemiz ismi şaibeye bulaşmamış akrabalık eş dost ilişkisi olmayan adaylarla çıkacağız."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

misafir

24 Ekim 2018 Çarşamba 10:11

chp+mhp+iyi parti = ak parti anlamı şu üç parti samsun ilçelerinde ortak bir aday çıkarmazlarsa 17 ilçe belediyesi ak partide.hiç bir parti seçime kaybetmek için girmez.ama malum birde türkiye gerçeği var.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da AVM'de yaşanan yürüyen merdiven kazasının görüntüleri ortaya çıktı

Samsun'da AVM'de yaşanan yürüyen merdiven kazasının görüntüleri ortaya çıktı