25 Mayıs 2019 Cumartesi

MHP SAMSUN İL BAŞKANI TANER TEKİN'DEN AK PARTİ'YE İTTİFAK ELEŞTİRİLERİ GELDİ

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin'den AK Parti'ye ittifak eleştirileri geldi

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, AK Parti ile yerelde ittifakın sonlanması üzerine Alaçam ilçesinde "Fındıkla alakalı önerge veriyoruz reddediliyor. Emeklilikte yaşa takılanların sorunlarını çözelim diyoruz oralı olan yok. Andımız diyoruz havalara zıplıyorlar" diyerek AK Parti'yi eleştirdi.

24 Ekim 2018 Çarşamba 14:33 SİYASET

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, MHP Alaçam İlçe Başkanlığı ve Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen 'Maziden Atiye Bir Sevdadır Ülkücü Hareket' isimli gençlik şöleninde AK Parti'ye sert eleştirilerde bulundu.


MHP Samsun İl Başkanı Tekin, Alaçam ilçesinde düzenlenen gençlik şöleninde yerel seçimde AK Parti ile olan ittifakın yapılmayacak olması ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak,  "Fındıkla alakalı önerge veriyoruz reddediliyor. Emeklilikte yaşa takılanların sorunlarını çözelim diyoruz oralı olan yok. Uzman Çavuşlarımızın, polislerimizin öğretmenlerimizin sorunlarını çözecek öneriler sunuyoruz sesimizi duyan yok. Çözülme sürecinde siyasi baskıyla yasaklanan AND’ımızla ilgili mahkemelerin vermiş olduğu karara en azından Papaz davasına duyduğunuz saygıyı gösterin diyoruz havalara zıplıyorlar. Binlerce kader mahkumu var şu af meselesini çözelim diyoruz. MHP'nin iyi niyeti çarpıtılıyor" dedi.

Samsun'un Alaçam ilçesinde düzenlenen gençlik şölenine Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanı Aslan Kösef ile birlikte Ülkü Ocakları İl Başkan Yardımcıları, MHP ve Ülkü Ocakaları İlçe Başkanları ve yöneticileri, Alaçam eski Belediye Başkanı İlyas Acar, Sivil toplum kuruluşları'nın temsilcileri ve MHP'li partililer katılırken, MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin burada yaptığı konuşmasında AK Parti ile olan ittifakı sonlandıran sorunları açıkladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin önceki gün gerçekleşen  grup toplantısında "Yerel seçimlerde ittifak beklentimiz kalmamıştır" açıklaması ile ilgili Alaçam ilçesinde gerçekleşen şölende konuşan MHP Samsun İl Başkanı  Taner Tekin,  "Milliyetçi Hareket Partisi olarak 24 Haziran seçimlerinde hiçbir beklenti içinde olmadan, pazarlık yapmadan sadece  milletimizin geleceği devletimizin bekası için Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin bir ittifak çağrısıyla Cumhur İttifakına evet dedik. MHP olarak üstümüze düşen sorumluluğu fazlasıyla yerine getirdik ve Bu ittifak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hedefine ulaştı. 24 Haziran gecesi Genel Başkanımız için Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı bekliyor, bakanlık isteyecek söylentilerine 'Biz hiçbir beklenti içinde olmadık siz hükümetinizi kendiniz oluşturunuz' diyerek Genel Başkanımız en güzel cevabı vermiştir. Ancak “Önce Ülkem ve milletim” diyen bir siyasi partinin elbetteki bazı dertleri olacak. Peki derdi nedir MHP'nin, Türk Milletinin derdi Milliyetçi Hareket Partisinin derdidir" şeklinde konuşan Tekin, " İşte o yüzden MHP diyor ki fındık meselesini çözelim. Fındıkla alakalı önerge veriyoruz reddediliyor. Emeklilikte yaşa takılanların sorunlarını çözelim diyoruz oralı olan yok. Uzman Çavuşlarımızın, polislerimizin öğretmenlerimizin sorunlarını çözecek öneriler sunuyoruz sesimizi duyan yok. Çözülme sürecinde siyasi baskıyla yasaklanan AND’ımızla ilgili mahkemelerin vermiş olduğu karara en azından Papaz davasına duyduğunuz saygıyı gösterin diyoruz havalara zıplıyorlar. Binlerce kader mahkumu var şu af meselesini çözelim diyoruz. MHP'nin iyi niyeti çarpıtılıyor ve MHP'yi  uyuşturucu satıcılarını affetmek istiyor gibi mesnetsiz yakıştırmalar yapıyorlar. MHP’yi uyuşturucu ile anmak en hafif tabiriyle cehalettir. Uyuşturucu en hassas olduğumuz sorunlardan birisidir. Ülkücü hareketi bu konuda tartışmaya açmak kimsenin harcı değildir" ifadelerini kullandı. Bütün bunlara rağmen gelin Cumhurbaşkanlığı sisteminin ve Ülkemizin selameti için Yerel Seçimlerde de ittifak yapalım diyoruz; ağırdan alıyorlar naza çekiyorlar. Bütün bu gelişmelerden sonra bu işin tadı kaçmıştır bundan sonra kendi göbek bağımızı kendimiz keseceğiz MHP olarak bizim için çekinecek bir durum yoktur.  2019 Yerel seçimlerinde Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Samsunda da en iddialı parti biziz " diye konuştu.SAMSUN'A 3 HİLALİN SANCAĞINI DİKECEĞİZ
MHP'nin yerel seçimlere ittifaksız giderek tarih yazacak inanca ve azme sahip olduğunu da vurgulayan Taner Tekin, şunları dile getirdi.
"Şimdi buradan ilan ediyorum, başta Alaçam olmak üzere Samsun'un 17 ilçesinin tamamına, yetmedi Büyükşehir Belediyesi'ne, 3 hilalli sancağı dikmek için çalışacağız Bugünden tezi yok yarın sabah erkenden çalışmalara başlıyoruz. Yerel seçimlerde Samsun’un en iddialı partisi biziz. Bunun en büyük ispatı ise geçmiş seçimlerde aldığımız sonuçlardır. Milletimizin karşısına tertemiz ismi şaibeye bulaşmamış bilgili birikimli adaylarla çıkacağız. 31 Mart gecesine kadar Samsun'u karış karış gezerek ve sıkmadık el bırakmayacağız. Milletimizin iradesine ipotek koyduğunu düşünen nasıl olsa halk bize oy veriyor diyen zihniyete Büyük Türk Milleti nasıl bir ders verecek hep birlikte göreceğiz. Biliyorum ki Alaçamlı hemşehrilerim MHP döneminde yapılan hizmetleri çok özledi ama 5 yıldır bu hizmetlere hasret kaldı. Bu hasreti bugünden itibaren bitirmek için bir yola çıkıyoruz. Bugün çıktığımız yol Alaçam'ımıza, Samsun'umuza, Milletimize, Vatanımıza ve camiamıza hayırlı olsun."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da trafik polisi aracını görme engelliler için yapılan sarı çizgilerin üzerine park etti

Samsun'da trafik polisi aracını görme engelliler için yapılan sarı çizgilerin üzerine park etti