16 Şubat 2019 Cumartesi

MHP SAMSUN İL BAŞKANI TANER TEKİN'DEN YEREL SEÇİM TALİMATI! HAZIRLANIN

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin'den yerel seçim talimatı! Hazırlanın

Samsun Haber- MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, 24 Haziran seçimlerinden MHP bitti diyenlere inat zaferle çıktıklarını söyleyerek, parti teşkilatlarına yerel seçim talimatı verdi.

28 Haziran 2018 Perşembe 13:25 SİYASET

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Samsun İl Başkanı Taner Tekin, 24 Haziran seçim sonuçlarının değerlendirildiği toplantıda teşkilatlara yerel seçim talimatı vererek, "Hazırlanın" dedi.


Samsun'un Atakum İlçesinde bulunan Yalı Kafe'de MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, milletvekili adayları ve partililerin katılımı ile düzenlenen toplantıda konuşan MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, 24 Haziran seçim sonuçlarını değerlendirdi.

MHP'nin bazı çevrelerin 'Bitti' demesine rağmen 24 Haziran seçimlerinden zaferle çıktığını söyleyen Taner Tekin, Samsun'da 140 bin civarında oy alarak büyük bir başarıya imza attıklarını kaydetti. 24 Haziran seçim sürecinde çalışan partililere ve teşkilatlara gösterdikleri özveri nedeni ile teşekkür eden MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin,  "Zor günler atlattık. MHP olarak tam anlamıyla bir işgal girişiminden kurtulduk. Hem ülkemiz hem partimiz işgal girişiminden kurtuldu. Karanlık günlerden Allah'a şükür aydınlık geleceğe hep birlikte kavuştuk. Hep birlikte çok daha büyük başarılara imza atacağız. 24 Haziran seçimlerinde iki önemli hedef koymuştuk. Bu hedeflerden bir tanesi, Cumhur İttifakının başarısı idi. Cumhurbaşkanı adayının birinci turda seçilmesiydi. Birinci önceliğimiz buydu. MHP olarak bunun için elimizden gelen gayreti gösterdik. İkinci hedefimiz ise MHP'nin mecliste daha güçlü temsil edilmesini sağlamaktı. Partimiz bölünüp parçalanmaya çalışılmasına rağmen Türkiyede oylarını korudu. Mecliste daha güçlü temsil ediliyor. MHP bu ülkenin kilit konumunda mecliste etkin konumda. Bunuda başardığımıza göre seçim öncesi koyduğumuz iki hedefi başarı ile gerçekleştirdik." dedi.

24 Haziran seçiminde Samsun genelinde de iki önemli hedeflerinin olduğunu bunlardan birini gerçekleştirdiklerini kaydeden Taner Tekin, şunları dile getirdi.

"Samsun genelinde de değerlendirecek olursak iki önemli hedefimiz vardı. Samsun'da Cumhur İttifakının yüksek oy alması idi. Bunu Samsun'da başardık. İkinci hedefimiz ise milletvekili sayımızı arttırmaktı. Buna ulaşamadığımız için buruk bir sevinç yaşıyoruz. MHP Samsun'da yok sayılmasına rağmen, sürekli maniple edilmesine rağmen MHP bitti diyenlere inat, 140 bin gibi Samsun'da büyük bir oy alarak başarıya imza atmıştır. Milletvekili sayımızı artıramamak buruk bir sevinç yaşamamıza neden oldu. Şimdi önümüzde Mart ayında yapılacak yerel seçimler var. Yerel seçimlere bugünden tezi yok hazırlanıyoruz."
Kaynak:SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da iş torpili skandalı! Ortada olmayan OSB'ye kardeşini müdür olarak atadı

Samsun'da iş torpili skandalı! Ortada olmayan OSB'ye kardeşini müdür olarak atadı