17 Mayıs 2021 Pazartesi

MHP SAMSUN İL BAŞKANINDAN AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİ İÇİN GÜNDEM YARATACAK AÇIKLAMA

MHP Samsun İl Başkanından AK Parti milletvekilleri için gündem yaratacak açıklama

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, AK Parti Samsun Milletvekilleri için gündem yaratacak açıklamalar yaparak, " Bu arkadaşlarımızın ben gerekli çalışmaları yapmadıklarına inanıyorum" dedi.

14 Mart 2020 Cumartesi 01:29 SİYASET

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Cumhur İttifakının AK Partili Samsun milletvekilleri için çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.


TV52'de Soner Cabbar'ın canlı yayın konuğu olan MHP Samsun İl Başkanı Karapıçak, iktidar partisinin Samsun milletvekilleri ile ilgili çok tartışılacak ifadeler kullandı.

Gazeteci Soner Cabbar'ın canlı yayında, "Ortağınızın 5 tane milletvekili var, onlara bir karne verecek olursak, sağlıklı bir karne verebilir miyiz" şeklinde ki sorusuna yanıt veren MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, "Bu arkadaşlarımızın ben gerekli çalışmaları yapmadıklarına inanıyorum" dedi.

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, açıklamasının devamında ise "Ben Samsun'da iki dönem, üç dönem milletvekilliği yapıp, bakanlıklar yapıp, hala milletvekili olup yada eski bakan olup Samsun'da bu arkadaşlarımızın ben gerekli çalışmaları yapmadığına inanıyorum. Yaşayarak inanıyorum. Cumhur İttifakının 5 tane milletvekili var. Ben şöyle bir şey istiyorum. Araba fabrikası buraya gelsin mi gelmesin mi, 40 bin kişilik fabrika kurulsun mu kurulmasın mı. Büyükşehirin ciddi çalışmaları olduğunu biliyorum özellikle kenevir konusunda. Geçmiş yıllara bakarsak, biz 1999'da iktidar ortağı olduk Kavak sanayisini, Havza, Bafra Sanayisini biz kurduk. Bunların üstüne gerekli çalışmaların, atılımların yapıldığına inanmıyorum. Araba fabrikası oraya mı gelsin buraya mı gelsin. 1500 dönüm arsayı bahseden hibe eden arkadaş çantasını eline alsa. Ben yerlerimi bağışlıyorum, Cumhurbaşkanına gidiyoruz dese. Yerimiz hazır denilse Cumhurbaşkanı bunu buyurun buraya kurun der mi demez mi. Samsun'da ki eksiklikleri tamamlaması için arkadaşların böyle yapması gerekiyor. Ben de bu işin içinde olurum. 4 yıllık bir süreç var önümüzde. Dört senenin kısa, orta ve uzun vadede ki hesaplarının gerçekleştirebilmesi için yarından tez yok bunun yapılması lazım" diye konuştu.

MHP Samsun İl Başkanı Karapıçak, TV52'de bu açıklamalarının ardından şunları da dile getirdi.
"Asla Cumhur İttifakına zarar verecek bir söylemi dile getirmem. Vekiller belediyeler görevini yapmıyorsa bunu söylemekte benim görevim. Eksik olduğunu söylüyorum, bizden de destek istesinler. Samsun'u kalkındıralım."
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan Samsun'da Korona Selamı ile karşılandı

Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan Samsun'da Korona Selamı ile karşılandı