20 Mayıs 2019 Pazartesi

MHP'DEN 30 BÜYÜK ŞEHİRDE İTTİFAK AÇIKLAMASI! SAMSUN'DA MHP O İSMİ DESTEKLEYECEK

MHP'den 30 büyük şehirde ittifak açıklaması! Samsun'da MHP o ismi destekleyecek

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, yerel seçimde 30 büyükşehirde AK Parti ile ittifak yapılacağının sinyalini verirken gözler Samsun'da Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için AK Parti ve MHP'nin destek vereceği isme çevrildi.

08 Eylül 2018 Cumartesi 17:04 SİYASET

Samsun'da AK Parti İl Başkanı Hakan Karaduman ve MHP İl Başkanı Taner Tekin, yerel seçimde ittifak konusu ile ilgili olumlu görüş belirtirken, MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım'dan 30 büyükşehirde ittifak yapılacağının sinyali geldi.


MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım yerel seçimde ittifak konusu ile ilgili yaptığı açıklamada, 30 büyükşehirin yerel seçimde Cumhur İttifakına gönül veren siyasi partilerden oluşan yerel yönetimlerden oluşması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Ankara, İstanbul, İzmir'in yanı sıra 30 büyük şehirde ittifak sinyali veren MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım'ın bu açıklaması sonrası Samsun'da gözler AK Parti ile MHP arasında belirlenecek adaylara çevrildi. 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım'ın 30 büyükşehir için verdiği ittifak sinyalinin ardından Samsun'da da AK Parti ile MHP arasında yerel seçimde adayların belirlenmesi ve benzeri konularda ittifak olması halinde Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için MHP'nin de destek vereceği Zihni Şahin'in aday gösterilmesine kesin gözü ile bakılıyor. Bilindiği üzere Bafra Belediyesi Başkanlığı görevinden, Yusuf Ziya Yılmaz'ın milletvekili adayı olması nedeni ile Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı görevine gelen Zihni Şahin'e Samsun Büyükşehir Belediyesi meclisinde MHP'li üyelerde destek vermişti.

MHP kökenli olduğu bilinen Zihni Şahin'in 24 Haziran'da yapılan Cumhur İttifakı ile MHP ile bağlarını güçlendiren AK Parti'den yerel seçimde de yapılacak ittifak ile  Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olabileceği konuşuluyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunspor Gümüşhanespor maçı 1-1 berabere bitti

Samsunspor Gümüşhanespor maçı 1-1 berabere bitti