09 Mayıs 2021 Pazar

MHP'Lİ CEMALETTİN KOLA'DAN NECATTİN DEMİRTAŞ'A SERT ÜLTİMATOM

MHP'li Cemalettin Kola'dan Necattin Demirtaş'a sert ültimatom

Samsun'da AK Parti ve MHP'nin İlkadım Belediyesi ile ilgili düzenlediği basın toplantısında konuşan MHP Grup Başkanvekili Cemalettin Kola, Denetleme Komisyonu Raporu için belediye başkanı Necattin Demirtaş'a sert bir ultimatomda bulundu.

30 Eylül 2020 Çarşamba 20:14 SİYASET

Samsun'da MHP'nin İlkadım Belediyesi Meclis üyesi ve Grup Başkanvekili Cemalettin Kola'dan belediye başkanı Necattin Demirtaş'a sert uyarı geldi.


AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Mücahit Erbin ve MHP İlkadım İlçe Başkanı Özcan Kınalı'nın İlkadım Belediyesi ile ilgili düzenlediği ortak basın açıklamasında konuşan meclis üyesi Cemalattin Kola, Denetleme Komisyonu Raporu ile ilgili gerekli çalışmayı yapmayan belediye başkanı Necattin Demirtaş için, "Eğer belediye başkanı gerekli işlemi yapmazsa görevi suistimal veya ihmalden bu meclis gereğini yapar" dedi.

İlkadım Belediyesinde yapılan denetimler sonucu hazırlanan denetleme komisyonu raporunda fahiş fiyatlarla yapılan mal alımları gibi bir çok konuya dikkat çekilmişti. İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş'ın denetleme komisyonu raporunun gereğini yapacaklarını söylemesine rağmen aylardır personel yokluğu, personel izinde gibi bahaneler ürettiğini kaydeden MHP Grup Başkanvekili Cemalettin Kola, açıklamasında ayrıca belediyeye alındığı gündeme gelen 5 danışman konusu ile ilgili de, "İlçe belediyelerinin danışman kadrosu yok. Yasal olarak ilçe belediyesinin bünyesinde danışman alması söz konusu değil" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Muhterem

27 Ekim 2020 Salı 15:16

Necaatin başkanın geçen döneminde şimdi akp den meclis üyesi mustafa umar mhp deydi odönemde belediye pınar marketteten mustafa umardan mal alıyordu .Umar neredn zengin oldu bu alışverişlerden Nevzat Özenç nasıl zengin oldu, Necaattin başkan niçin ses çıkarmadı Kimler yolunu buldu .araştırn dürüst başkan Necaatin sen bunları biliyorsan nasıl dürüstsün.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

MHP Samsun eski İl Başkanı Şaban Kılıç'ın çıkartılan işçilerle ilgili 2015 yılı tepkisi

MHP Samsun eski İl Başkanı Şaban Kılıç'ın çıkartılan işçilerle ilgili 2015 yılı tepkisi