24 Eylül 2020 Perşembe

MHP'Lİ NECATTİN DEMİRTAŞ İYİ PARTİ'DEN İLKADIM ADAYI OLACAĞI İDDİALARINA YANIT VERDİ

MHP'li Necattin Demirtaş İYİ Parti'den İlkadım adayı olacağı iddialarına yanıt verdi

Samsun'da MHP'nin İlkadım İlçe Belediyesinde aday çıkartmayıp AK Parti adayı Erdoğan Tok'u destekleme kararı alması sonrası MHP'nin İlkadım Belediye Başkan aday adayı olan Necattin Demirtaş bir açıklama yaptı, İYİ Parti'den aday olacağı iddialarına yanıt verdi.

19 Ocak 2019 Cumartesi 19:10 SİYASET

Samsun'da MHP'nin İlkadım Belediye Başkan aday adayı Necattin Demirtaş, partisinin İlkadım ilçesinde Cumhur İttifakı kapsamında aday göstermemesi sonrası bir açıklama yaptı.


Necattin Demirtaş'ın sosyal medya sayfasından yaptığı açıklama bazı çevrelerce İYİ Parti'den aday olacağı yönünde yorumlarının yapılmasına neden oldu, ancak Demirtaş yaptığı açıklamanın aday adaylığı sürecinde kendisine destek verenlere bir teşekkür mahiyetinde olduğunu açıkladı.

Samsun Kent Haber Genel Yayın Yönetmeni Haydar Öztürk'ün telefon ile arayarak görüştüğü Necattin Demirtaş, İYi Parti'den İlkadım Belediyesi Başkan adayı olacağı yönündeki iddialara cevap verdi.

MHP'nin bir önceki dönemde İlkadım Belediye Başkanlığı görevini yapan Necattin Demirtaş, sosyal medya sayfasından "Saygıdeğer Samsunlu ve İlkadımlı gönül dostlarım, VEFALI aziz hemşehrilerim;  31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için, bir dönem de belediye başkanlığını yaptığımız, gönül verdiğimiz, doğup büyüdüğümüz İlkadım ilçemize tekrar aday adayı olduğumuzu açıklamıştık. Gelen sonuçlar neticesinde İlkadım’da Cumhur İttifakı olarak AK Parti adayının desteklenmesine karar kılınmıştır. Şahsıma gönülden göstermiş olduğunuz sevgi, saygı ve destek ile beni her daim onurlandırdınız. Samsunluluk ruhumuza karşılık verdiniz, Bu benim için en büyük değerdir, şereftir, onurdur. Hiçbir zaman günün adamı olmaya çalışmadık, her daim hakikatın adamı olduk. Bu ülkeye, bu vatana ve şehrimize çok şey borçluyuz. Samsun’a hizmet etmek benim için onur gurur meselesidir. Bizler, her zaman olduğu gibi, şehrin her noktasında iyi günde kötü günde sizlerle birlikte var olduk. Dün olduğu gibi bugün de Samsun'lu ve İlkadım'lı gönül dostlarımızın her daim emrindeyiz. Aday adaylığımız süresince bizlere destek veren, siz değerli vatandaşlarıma, sivil toplum kuruluşlarımıza, muhtarlarımıza ve esnaflarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. RABBİM YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN." açıklaması yaptı.

NECATTİN DEMİRTAŞ SAMSUN KENT HABER'E AÇIKLAMA YAPTI
Necattin Demirtaş'ın bu açıklaması İYi Parti'den İlkadım adayı olacak yorumlarının yapılmasına neden olurken, Samsun Kent Haber Genel Yayın Yönetmeni Haydar Öztürk, Demirtaş'a bu iddiayı sordu.

Necattin Demirtaş Samsun Kent Haber'e İYİ Parti'ye geçeceği yönündeki iddialarla ilgili yaptığı açıklamada ise şunları dile getirdi.
"Sosyal medyada yapmış olduğum açıklama MHP aday adaylığım sürecinde bana destek verenlere bir teşekkür mahiyetindeydi. Bu açıklamamda İYi Parti'ye geçeceğimi ya da oradan aday olacağımı kastetmedim. Partimiz Cumhur İttifakı olarak İlkadım'da AK Parti adayının desteklenmesi kararını aldı. Benim adaylıkla ilgili İYİ Parti ile bir görüşmem yok, oradan bana gelen bir teklifte yok." 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Erhan Usta'dan Samsun Büyükşehir adaylığı için flaş açıklama! Teklifleri değerlendiriyorum

Erhan Usta'dan Samsun Büyükşehir adaylığı için flaş açıklama! Teklifleri değerlendiriyorum