20 Şubat 2020 Perşembe

MİLLET İTTİFAKI ADAYI NECATTİN DEMİRTAŞ'IN İLKADIM'DA OY FARKI 11 BİN OYA YÜKSELDİ

Millet İttifakı adayı Necattin Demirtaş'ın İlkadım'da oy farkı 11 bin oya yükseldi

Samsun'un İlkadım ilçesinde dün yapılan 31 Mart yerel seçimlerinde Millet İttifakı adayı Necattin Demirtaş'ın Cumhur İttifakı adayı Erdoğan Tok'a karşı oy farkı 11 bin rakamına yükseldi.

01 Nisan 2019 Pazartesi 14:18 SİYASET

Samsun'un İlkadım ilçesinde 31 Mart yerel seçimleri sonrası sandıkların  yüzde 99.72 açıldı. İlkadım ilçesinde açılan sandıklardan Millet İttifakı adayı Necattin Demirtaş'a şuana dek toplam 93 bin 125 oy çıktı.


31 Mart yerel seçim sonuçları Samsun'un İlkadım ilçesinde netleşti. Dün yapılan yerel seçimlerde İlkadım ilçesinde ipi Millet İttifakı'nın  İYİ Parti adayı Necattin Demirtaş göğüsledi. 

MHP'nin Cumhur İttifakı nedeni ile aday göstermediği Necattin Demirtaş, istifa ederek İYİ Parti'ye geçmiş ve aday olmuştu. Necattin Demirtaş'ın MHP'den istifası öncesi ise MHP'liler Cumhur İttifakı olması halinde İlkadım ilçesinin MHP'ye verilmesini istemiş bu  talep nedeni ile MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin görevden alınmış, MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta ise partiden ihraç edilmişti.

Necattin Demirtaş tüm bu yaşanan gelişmelerin ardından MHP'den istifa ederek İYİ Parti'den İlkadım Belediye Başkan adayı olmuştu. Dün yapılan yerel seçimlere ise Millet İttifakı adayı olarak giren Necattin Demirtaş, yüzde 99.72 oranında açılan sandıklardan çıkan 93 bin 125 oyu alarak, seçimi şuan itibari ile kazanan taraf oldu. Cumhur İttifakı adayı ve mevcut İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ise yapılan 31 Mart yerel seçimlerinde 81 bin 709 oy alabildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Atakum'da 31 Mart seçim sonuçlarına AK Parti itiraz edecek

Samsun Atakum'da 31 Mart seçim sonuçlarına AK Parti itiraz edecek