31 Temmuz 2021 Cumartesi

MİLLETVEKİLİ BEDRİ YAŞAR 107 MİLYONLUK İHALE ALDIĞI İDDİASINA YANIT VERDİ

Milletvekili Bedri Yaşar 107 milyonluk ihale aldığı iddiasına yanıt verdi

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, 107 milyonluk ihale aldığı iddiasına açıklama yaptı. Bedri Yaşar, Ankara Büyükşehir Belediyesinden 107 milyonluk ihale mi aldı? O iddiaya Bedri Yaşar yanıt verdi.

01 Mart 2021 Pazartesi 16:18 SİYASET

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Ankara Büyükşehir Belediyesinden 107 milyon liralık ihale aldığı iddialarına ilişkin Samsun Kent Haber'e açıklama yaptı.


Milletvekili Bedri Yaşar, gündeme gelen 107 milyon liralık ihale iddiası ile ilgili açıklamasında, ihaleyi alan firmanın çocuklarına ait olduğunu doğruladı. 

İhalenin EKAP üzerinden yapıldığını ve ortada bir kıyak olmadığını kaydeden Bedri Yaşar, "Söz konusu ihale şeffaf bir şekilde yapıldı. İhaleyi alan firmanın başında çocuklarım duruyor. İhaleyi çocuklarımın başında durduğu firmanın aldığını bende sonradan öğrendim. Davet usulü ile yapılan bir ihale değil bu. Davet usulü yapılan ihalelere bizde karşı çıkıyoruz. Bu ihale söylediğim gibi Elektronik Kamu Alımları Platformu (EKAP) üzerinden yapıldı. İhale baştan sonra canlı olarak yayımlandı. Bu ihalede iddia edildiği gibi bir kıyak yok. Kaldı ki ihaleyi alan firma 50 yıllık bir firma" dedi.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Covid'e rağmen Mecidiye Çarşısına hücum! HES kodu kuyruğu izdihamı

Samsun'da Covid'e rağmen Mecidiye Çarşısına hücum! HES kodu kuyruğu izdihamı