02 Aralık 2021 Perşembe

MİLLETVEKİLİ FUAT KÖKTAŞ YENİ İNFAZ YASASI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Milletvekili Fuat Köktaş yeni İnfaz Yasası ile ilgili açıklama yaptı

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, yeni İnfaz Yasası ile ilgili yaptığı açıklamada denetimli serbestliğin bir defaya mahsus 3 yıla çıkarılacağını, açık cezaevlerinde bulunan tutukluların ise 31 Mayıs'a kadar cezalarını evde çekeceklerini söyledi.

14 Nisan 2020 Salı 15:57 SİYASET

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, yeni İnfaz Yasasının içeriği ile ilgili açıklama yaptı, açık cezaevlerindeki mahkumların tahliye olacaklarını söyledi. 


AK Parti Sansun Milletvekili Fuat Köktaş, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) kabul edilerek yasallaşan infaz düzenlemesi  kanun teklifine ilişkin, "Kabul edilen Kanunun ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olsun" dedi.

AK Parti ve MHP gruplarının ortak hazırladığı İnfaz düzenlemesini içeren Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı. Kanunla birlikte cezaların infazında yarı oranında indirim yapılacak. Açık cezaevinde bulunanlar 31 Mayıs'a kadar cezalarını evde çekecek. Denetimli serbestlik bir kereye mahsus 3 yıla çıkarılacak.

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, konuyla ilgili olarak, "TBMM Genel Kurulunda 7 gündür geceli gündüzlü görüştüğümüz Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifimiz kabul edilerek yasalaştı. Kabul edilen Kanunun hayırlı olmasını diliyorum." mesajını sosyal medya hesabından paylaştı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atakum Belediyesi AK Parti'deyken Sabah, Akit gibi gazetelere yapılan ödemelerin listesi

Atakum Belediyesi AK Parti'deyken Sabah, Akit gibi gazetelere yapılan ödemelerin listesi