17 Eylül 2019 Salı

MUSTAFA DEMİR'DEN GÜLSAN SANAYİ SİTESİ ESNAFLARINA MÜJDE! KİMSE MAĞDUR OLMAYACAK

Mustafa Demir'den Gülsan Sanayi Sitesi esnaflarına müjde! Kimse mağdur olmayacak

Samsun'da Cumhur İttifakı AK Parti'den Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, Gülsan Sanayi Sitesi esnaflarına müjde verdi "Kimseyi mağdur etmeden Gülsan Sanayi Sitesi sorununu çözeceğiz" dedi.

21 Şubat 2019 Perşembe 17:27 SİYASET

Samsunda Cumhur İttifakı AK Parti'den Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, Samsun'da batı ve doğu bölgelerine birinci sınıf sanayi siteleri kurulacağını açıkladı, Gülsan esnafına, "Her biriniz hak sahibi olacaksınız" sözünü verdi.


Bayındırlık ve İskan eski Bakanı, Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Mustafa Demir, Canik İlçesi’nde bulunan Gülsan Sanayi Sitesi esnafı ile bir araya geldi. 

AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler, Cumhur İttifakı Canik Belediye Başkan Adayı İbrahim Sandıkçı, Madeni Sanatkârlar Odası Başkanı Eyüp Aydın ve çok sayıda sanayi esnafının yer aldığı buluşmada Mustafa Demir, "Gülsan’daki sorunu kimseyi mağdur etmeden çözeceğiz" dedi. Mustafa Demir ayrıca Samsun'da 2 ayrı sanayi bölgesinin kurulacağını müjdeledi.GÜLSAN ESNAFINA GARANTİ
Cumhur İttifakı Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Mustafa Demir, Gülsan Sanayi Sitesi ile ilgili dönüşümün 15 yıldır konuşulan ve tartışılan bir konu olduğunu hatırlatarak, “Samsun’da 2 ayrı sanayi sitesi kurulacak. Bunlardan birisi Batı, diğeri ise Doğu sanayi siteleri olacak. Gülsan’ın taşınması ile ilgili belirlenen yeri ise Büyükşehir Belediyesi olarak yapacağız. Esnafımız yeni yapılan bu yerde işbaşı yapmadan Gülsan Sanayi Sitesi’nde herhangi bir çalışma başlatmayacağız” dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A BİLGİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Samsun'da düzenlenen aday tanıtım toplantısında kendisine Gülsan Sanayi Sitesini sorduğunu da anlatan Mustafa Demir, "Cumhurbaşkanımıza Gülsan Sanayi Sitesi için yer tespiti yapacağımızı, bunun için krediye ihtiyacımızın olacağını söyledim. Ayrıca kooperatif ile birlikte hareket ederek sorunu en kısa sürede çözeceğimizi ilettim" diye konuştu.

DOĞUYA VE BATIYA BİRER SANAYİ
Gülsan Sanayi Sitesi'nin taşınma sürecinde hiçbir esnafın mağdur edilmeyeceğini söyleyen Mustafa Demir, "Seçimlerden sonra Samsun'a 2 tane sanayi sitesi yapacağız. Batı Sanayi Sitesi, Ankara yolunda Adalar ile Kavak ilçesi arasında olacak. Doğu Sanayi Sitesi de Gelemen'den sonra havaalanı kavşağının ilerisinde bir sahada olacak" dedi.HER ESNAF 'HAK SAHİBİ' OLACAK'
Her iki yatırım da tamamlandığında Türkiye’nin en modern sanayi siteleri olacağını söyleyen Demir, "Samsun'a 1'inci sınıf sanayi siteleri kuracağız. Bunları yaptıktan sonra bu projeye siz Gülsan esnafımızı dahil edeceğiz. Mülkiyet sahiplerini hak sahibi yapacağız, bunu yaparken kooperatifle birlikte hareket edeceğiz. Kiracıları da hak sahibi yapacağız. Bu sanayi bölgeleri bittikten sonra sizleri oraya taşıyacağız. Hiçbir bir esnafımızı mağdur etmeyeceğiz. Siz orada esnaflığa başladıktan sonra Gülsan'da işlemlere başlayacağız" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

dm

22 Şubat 2019 Cuma 15:07

YILLAR ÖNCE TERSANEYİNE KURACAKTINIZ.ONBİNLER YİRMİBİNLER İSTİHDAM EDİLECEKTİ.SAYILAR HAVADA UÇUYORDU.SONUÇ.....

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun CHP'den açıklama: Necattin Demirtaş MHP'liler üç kağıtçıdır demiyor, MHP'li üç kağıtçı diyor

Samsun CHP'den açıklama: Necattin Demirtaş MHP'liler üç kağıtçıdır demiyor, MHP'li üç kağıtçı diyor