08 Temmuz 2020 Çarşamba

MUSTAFA UZUN AK PARTİ'DEN SAMSUN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDU

Mustafa Uzun AK Parti'den Samsun Milletvekili aday adayı oldu

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkan Yardımcısı Dr. Mustafa Uzun, 24 Haziran'da yapılacak erken seçim için 27'inci Dönem Samsun Milletvekilliği aday adaylığı başvurusunu Ankara AK Parti Genel Merkezi’ne yaptı.

30 Nisan 2018 Pazartesi 13:30 SİYASET

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkan Yardımcısı Dr. Mustafa Uzun, AK Parti Samsun Milletvekili aday adaylığı için milletvekili başvurusunu yaptı.


AK Parti Samsun Milletvekili aday adayı Dr. Mustafa Uzun adaylık başvurusunun ardından yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ ın önderliğinde devam eden, değişen ve gelişen Türkiye parolamızla bu dönem memleketim Samsun’dan aday adayı oldum"  diyerek şunları dile getirdi.

"2003 yılından itibaren Ak parti iktidarı ile birlikte hayata geçirilen sağlıkta dönüşüm projesi çalışmalarının en başından bu yana sağlık idaresinin değişik birimlerinde yer aldım. Genç ve dinamik bir ekiple bu hizmet yarışında yer almak ve memleketim Samsun’a hizmet etmek arzusundayım.  Görev yaptığım alanlarda memleketim Samsun’a ait her konunun çok iyi düzeye gelmesi için çaba gösterdim. Onurla ve gururla bu çabam devam edecektir. Milletvekili adayı gösterilmem ve seçilmem durumunda Samsun’un üst düzey sağlık hizmeti almasıyla ilgili teknik ve modern hizmetlerin hayata geçirilmesi, madde bağımlılığından tamamen arınmış halde olması gibi çalışmalar hemen başlanacak projelerimizdir."

MADDE BAĞIMLIĞIYLA MÜCADELE GÖNÜLLÜSÜ
"Sağlık Bakanlığı merkez biriminde görev aldığım dönemlerde madde bağımlılığıyla mücadeleye yönelik çalışmalara gönül verdim. Bu konuda elde ettiğim başarıları tüm ülkemiz geneline yaymak, Samsunumuzu en üst düzeyde faydalandırmak ideallerimden sadece bir tanesidir. Tüm hemşehrilerim, sivil toplum kuruluşları, iş çevrelerimiz ve bürokratlarımızla topyekün birlikte büyük Türkiye, canımız Samsunumuz için çalışmak gayretindeyim."
 
DR MUSTAFA UZUN KİMDİR
1997-2001  Kırıkkale İli Delice İlçesi Sağlık Ocağı Hekimliği
2001-2002  Kırıkkale 112 Acil Servis Başhekimi
2002-2003  Batman Sason Askerlik Hizmeti(Yedek Subay)
2003-2004  Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü Şube Müdürü
2004-2008  Kırıkkale İl Sağlık Müdür Yardımcısı
2008-2012 Kırıkkale Merkezde Aile Hekimi (Aynı Zamanda Kırıkkale Aile Hekimleri Derneği Başkanı )
2012 - 2016 Kırıkkale İl Sağlık Müdürü
2017 - 2018 Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkan Yardımcısı

ÖDÜL VE BAŞARI BELGESİ
Kırıkkale Valiliği Başarı Belgesi (Kamu Hizmetlerinin Etkin Bir Şekilde Yürütülmesi / 30.12.2013)
Kırıkkale Valiliği Başarı Belgesi (Devlet Büyüklerimizin Kırıkkale İli Ziyaretinde Alınan Sağlık Tedbirleri  / 07.03.2014)
Kırıkkale Valiliği Başarı Belgesi (Özverili ve Gayretli Çalışma / 19.01.2015)
Kırıkkale Valiliği Üstün Başarı Belgesi

YÜRÜTTÜĞÜ PROJE VE ÇALIŞMALAR
Ülke Genelinde Diğer İllere de Örnek Olarak Gösterilen Uyuşturucu ile Mücadele Kapsamında “Hayat Boşluk Kabul Etmez” Projesinin Halen Koordinatörlüğünü Yapmaktadır.
Kırıkkale Sağlık Müdürü İken Yürütücülüğünü Yaptığı Uyuşturucu Ile Mücadele Projesi (Hayat Boşluk Kabul Etmez), TBMM ve TC Başbakanlığı Tarafından Hazırlanan 2014 – 2017 Uyuşturucu ile Mücadele Faaliyet Raporunda Örnek Proje Olarak Gösterilmiştir. (Dünya Sağlık Örgütü Bu Raporu İçeriği ile Birlikte İngilizce Çevirisini Yaparak Tüm Üye Ülkelere Örnek Olarak İletmiştir.)
Madde Bağımlılarının Tekrar Hayata Kazandırılması Projesi 
Geçici Koruma Altındaki Suriyelilerin Sağlık Statüsünün Ve Türkiye Cumhuriyeti Tarafından Sunulan İlgili Hizmetlerin Geliştirilmesi Projesi Kıdemli Program Yöneticisi (SPO) (Ülkemizde İkamet Eden Üç Milyon Suriyeli Misafirlerimizin İkamet Ettiği 30 İlde Sunulan Sağlık Hizmetinin Güçlendirilmesi Projesinin Yürütücülüğü)
112 Acil Sağlık Hizmetleri Kapsamında Ambulans Dostu  “Hayata Yol Ver”  Projesinin Kırıkkale İlinde Uygulayıcı Koordinatörlüğü. (“Hayata Yol Ver” Projesi Daha Sonra Sağlık Bakanlığı Tarafından  “Yaşama Yol Ver” Adı Altında Ülke Genelinde Başarı Ile  Uygulamaya Geçirilmiş Ve Halende Devam Etmektedir.)
Kırıkkale Sağlık Müdürlüğü Obezite İle Mücadele Kapsamında Masa Başında Uzun Süre Çalışanlara Yönelik Masa Başı Hareketleri ve Egzersizleri Proje Yürütücüsü
Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğünde Konuşma ve Duyma Engelli Vatandaşlarımızın Sağlık Müdürlüğü İle İletişime Geçebilmeleri için SMS Hattı Oluşturularak Dezavantajlı Grubun Sağlık Hizmetlerine Ulaşımının Kolaylaştırıldığı Projenin Yürütücüsü
Sosyal Sorumluluk Projesi Kapsamında 112 Acil Sağlık Hizmetleri Çalışanlarımız Vaka İçin Vatandaşlarımızın Evlerine  Gittiklerinde Verdikleri Sağlık Hizmetinin Yanında Ailenin Genel Maddi Durumunun Kötü Olduğuna Kanat Getirdikleri Taktirde Bu Durumu Aile Ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü İle Paylaşarak Ailenin Yaşam Düzeyinin Düzeltilmesine Katkı Sağlayan Projenin Yürütücüsü 

KATILDIĞI EĞİTİM VE SERTİFİKASYON PROGRAMLARI
18-26 Mart 2012 T.C. Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Dönüşüm Programı Adana İli Sağlık Hizmetleri İlerleme Ve Değerlendirme Çalışması
05-11 Mart 2012 T.C. Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Dönüşüm Programı Kırıkkale  İli Sağlık Hizmetleri İlerleme Ve Değerlendirme Çalışması
8-14 Mayıs 2008 Aile Hekimliği  1. Aşama Uyum Eğitimi (Sertifikalı)
1-3 Nisan 2008 Sağlık Bakanlığı Kırıkkale İli Ulusal Kanser Haftası Etkinliği Koordinasyonu
4-7 Eylül 2007 Türkiye Bulaşıcı Hastalıklar Epidemiyoloji K Sürveyansı ve Kontrolü Sisteminin Güçlendirilmesi Temel Eğitimi
2006 Sağlık Bakanlığı Umke 1. Ve 2. Modül Eğitimi
2006 Sağlık Bakanlığı Pandemi Eğitimi
2006 Sağlık Bakanlığı – Hacettepe Üniversitesi Travma Resüsitasyon Kursu
1-4 Mayıs 2005 1. Türk Alman Acil Ambulans Eğitimi
10-14 Ocak 2005 Sağlık Bakanlığı TAHUD 1. Basamağa Yönelik Mezuniyet Sonrası Eğitim Programı 
16-20 Şubat 2004 Acil Hekimliği Eğitim Programı
16-22 Mart 2002 Sağlık Bakanlığı Acil Yardım Sertifikasyon Programı
18-22 Mart 2002 İlk Yardım Sertifikasyon Programı
Proje Yönetimi Eğitim Sertifikası
İleri Düzey Proje Yönetim Eğitimi
Uyuşturucu ile Mücadele Sertifikasyon Programı

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Avukat Cihat Başerli ilçe teşkilatlarını ziyaret etti

AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Avukat Cihat Başerli ilçe teşkilatlarını ziyaret etti