27 Ocak 2022 Perşembe

NE YAPTI ERDOĞAN TOK SİZE? SATAN SİZ, MOBBİNG UYGULAYAN SİZ

Ne yaptı Erdoğan Tok size? Satan siz, mobbing uygulayan siz

Samsun'da AK Parti'de yıllarca siyaset yapmış ve belediye başkanlığı yapmış Erdoğan Tok'un yeniden sahaya inmesinden İl ve İlçe Teşkilatları neden rahatsız oldu? Ne yaptı Erdoğan Tok size? CHP adına mı propaganda yapıyor! Satan siz, mobbing uygulayan siz

16 Aralık 2021 Perşembe 15:37 SİYASET
Samsun'un siyaseti de, siyaseti yapma şeklide tez konusu olacak cinstendir.. Hele ki iktidar partisi AK Parti'de siyaset yapıyorsanız, aile içinde olmaması gereken entrikalara da, katlanmak zorundasınız..

AK Parti'nin 2002 ruhunu neden ve niçin kaybettiğini, hangi yanlışların yapıldığını ve gelinen süreçte kitlelerin AK Parti'ye olan inancını ve güvenini hangi sebeplerden dolayı yitirdiğini yazmıştık.. Okuyanlar hatırlayacaktır..

İl ve ilçe Teşkilatlarına gelen her yeni yönetim, kendilerinden öncekileri küstürdü.. Seçim zamanı onları hatırladı, eski partilileri ziyaret ediyoruz adı altında ziyaret turları yaptı. Halkın içinden uzaklaşıldı, halk parti binalarında 'Halk Günü' adı altında dört duvar arasına sıkıştırıldı. Gerçi, makam odalarında yapılan Halk Günlerinin de, derdine derman arayan insanların, ar duygularını taciz etmekten öte bir şeye yaramadığını da yazmıştık. 

Yazımızın asıl konusuna dönecek olursak, sormak istediğimiz çokça sorular var.. Malumunuz AK Parti'nin 2004'den bu yana İlkadım Belediyesi Başkanlığını yapmış, dönemsel olarak İl Başkanlığına aday olmuş, parti çalışmaları ve parti toplantılarında yer almış olan Erdoğan Tok, 31 Mart seçimlerinden sonra yeniden sahalarda görünmeye başladı. Bu görünüş, eski partililerle düzenlenen toplantılarla 'Vefa Buluşmaları' adı altında devam ediyor. Ortada bir seçim yok.. Seçim tarihi 2023 ve 2024.. 

Erdoğan Tok, şayet 2023 yılında yapılacak genel seçimlerde milletvekili aday adayı olacak ise, bir partili olarak erken kalkıp, erken yol alması kadar doğal bir şey yok.. Ve yine şayet 2024 yerel seçimleri için sahaya çıkmış ise yine izlediği yolda, bize göre bir sorun yok.. Sonuçta Erdoğan Tok bu toplantılarında hem partisinin propagandasını yapıyor hem de kendini kıyıya köşeye itilmiş gibi hisseden eski partililere yeniden enerji yüklüyor.. 

Şahsı ile ilgili seveni vardır, sevmeyeni.. Eleştireni vardır, destekleyenleri.. Bunlar bizim üzerinde durduğumuz konular değil.. Biz şuan özneye bakıyoruz.. Aday gösterilip gösterilmeyeceği meselesi partisinin alacağı ve vereceği bir karardır.. 

Erdoğan Tok'un sahalara yeniden çıkması ile AK Parti İl ve İlçelerde de bazı rahatsızlıklar, hoşnutsuzluklar olduğu yönünde duyumlar var. Bu duyumlardan bir tanesi de, teşkilat üyelerine Erdoğan Tok'un toplantılarına katılmamalarına yönelik talimat verildiği ile ilgili.. Şayet böyle bir şey var ise bize soru sormak düşer..

Ne yaptı Erdoğan Tok size? O toplantılarda CHP adına mı propaganda yapıyor? Ve satan siz, ve yine mobbing uygulayan da siz? Var mı bu sorulara yanıt verecek olan..

31 Mart seçimlerinde gözlemlediğimiz kadarı ile Cumhur İttifakı'nı İlkadım'da kendini AK Parti'li olarak tanımlayan partililer sattı! Kiminin Tok ile kişisel hesaplaşması ön plana çıktı, kimi meclis üyesi olamadı, yan çizdi.. Kimi ise eski hesapları ortaya serdi ve oy vermedi.. Yerel seçimlerde tercihler biraz farklı olur.. Ama şayet Samsun'da AK Partililer, İlkadım Belediyesini 31 Mart seçimlerinde kazanmak isteseydiler, kazanırlardı.. Ama Recep Tayyip Erdoğan'a Devlet Bahçeli'yi rağmen, Cumhur İttifakı, İlkadım'ı kendi partililerinin dereyi geçerken at değiştirme hevesleri nedeniyle kaybetti. Bu sürece tabi ki Erdoğan Tok'un şahsi tercihleri ve yanlışları da sebep olmuştur. Nihayetinde hatasız kul olmaz.. Bu durumu en iyi özetleyen tablo, şuan İlkadım Belediyesi meclisidir.. İlkadım Belediyesinde başkanlık koltuğu İYİ Parti'de, ama mecliste sayısal çoğunluk Cumhur İttifakında..

Şimdi birileri 'Eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı' diyebilir.. O iş hiç belli olmaz.. 2004 yılından beri AK Parti'de aktif siyaset yapan, AK Parti'nin İlkadım Belediyesi başkanlığını yapan, mecliste müsteşar yardımcılığı görevinde bulunan ve hala da sahada kendi çapında bir kitlesi olan bir isim için, gelecekte hangi görevler verilir, hiç belli olmaz. Bir bakmışsınız kendisine Ankara'da bir görev verilmiş olabilir..

Bizim asıl merak ettiğimiz Erdoğan Tok'un yeniden sahaya inmesinden İl  ve İlçe Teşkilatları neden rahatsız oldu. Bu rahatsızlığın nedeni hala Erdoğan Tok'u güçlü bir rakip olarak görmeleri mi? Böyle ise, İl ve İlçe'den birileri bir yerlere adaylık düşünüyor demektir. Ve bu davranışın partisel değil, kişisel kibir ve egolarla ortaya konulduğu gerçeği karşımıza çıkar. Daha da ötesi, AK Parti'de İl ve İlçe'de görev yapanlar 'Erdoğan Tok'a uygulanan mobbing ile kurumsal değil, şahsi davranışları mı ile hareket ediyor' diye sorabiliriz.. 

AK Parti 2002 ruhunu neden kaybetti? İşte bu yüzden kaybetti.. Kurumsallığın yerini, şahsi ve egoist davranışlar aldı.. Ve ayrıca siyasi yasakları kaldıran, siyaseti özgürleştiren, 18 yaşındaki seçmene, seçilme hakkı veren AK Parti'nin, Samsun'daki temsilcilerinin ömrünü partiye adamış Erdoğan Tok gibi daha nice insanların siyaset yapmasına, teşkilat üyeleri ile buluşmasına ket vurmaya çalışması da oldukça manidardır.. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 6 Yorum

Yahya

18 Aralık 2021 Cumartesi 18:10

Chp propagandasi mi yapti diye soruyor, chp vekil adayini simdiki il baskanimi meclis uyesi yapti?? Bumudur teskilatcilik? Ilce baskaninin ikametiyle ilgilenecegine biraz dusunmeni tavsiye ederim, bosa zaman harcama geri donus yok artik....

Samsunlu

18 Aralık 2021 Cumartesi 15:43

Erdoğan tok ona yorum yapanlardan 50 kat daha teşkilatcıdır 50 kat daha adamdır..Teşkilat adına konuşan il başkanının teşkilatın t sinden haberi yoktur ilçe başkanının samsunda ikamete başladığı tarih bellidir kimse boş yapmasın

Cemile

18 Aralık 2021 Cumartesi 07:51

Erdoğan Tok küpün dolu,sen geç siyaseti ,saçını bıyığını boya , yüzüne ağda yaptır saç sitilini değiştir zevksiz giyiminle imamlık yap. Bence yakışan Burdur sana.

Erdo

17 Aralık 2021 Cuma 06:47

AKP de Tok dönemi bitmiştir, Halkın gözünde ise, Erdoğan tok ve Necaattin Demirtaş bitmiştir. Sizde siyaseti bitirin artık Tok ve Neco yetti gayri…

Mert

16 Aralık 2021 Perşembe 15:07

Bir Zihni ŞAHİN Bey'i bir yerden aday göstertme çabası Nelere mâl oldu.Önce ilkadım,olmadı canik iddiaya göre orayı da o istemedi o zaman Atakumda ki genç İSHAK Bey bir dönem beklesin hooop Atakum orada gittiiiiiii.Zaten her başkanın bir vekili olunca sonuçta böyle kaçınılmaaaaazzzzz oluyor.Zor bir hesap değil aslında Bu tarafta ki nasıl aday göstertmedim diye övünürken,diğer tarafta ki demedik mi söylenirken işte sonuuuuuç adalara.Herkesin dilinde tüğ bitti.Tabi sonuçlar onlar için önemliyse

Vatan DAŞ

16 Aralık 2021 Perşembe 14:56

Suat kılıç,Mehmet teyyare,Erdoğan tok vb modeller bu partide istenmiyor.bunlar da kendilerine göre tutunmaya çalışıyorlar...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

 Asgari ücret 4 bin 250 TL! Erdoğan açıkladı

Asgari ücret 4 bin 250 TL! Erdoğan açıkladı