27 Ekim 2021 Çarşamba

NECATTİN DEMİRTAŞ AK PARTİ VE MHP'LİLERİN CUMHUR İTTİFAKINA NASIL İHANET ETTİĞİNİ AÇIKLADI

Necattin Demirtaş AK Parti ve MHP'lilerin Cumhur İttifakına nasıl ihanet ettiğini açıkladı

Samsun'un İYİ Partili İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti ve MHP'lilerin Cumhur İttifakına nasıl ihanet ettiğini açıkladı.

10 Ocak 2020 Cuma 00:25 SİYASET

Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, ÇaY TV'de Samet Gürcü'nün konuğu olarak kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.


Çay TV'de 31 Mart yerel seçim süreci ve sonrası ile ilgili açıklamalar yapan Necattin Demirtaş, seçim sürecinde kendisine terörist denilmesini hazmedemediğini ifade etti. MHP'den istifa ederek İYİ Parti'den İlkadım Belediye Başkan adayı olarak seçime girdiğini kaydeden Demirtaş, 31 Mart yerel seçimlerinde MHP, AK Parti, CHP, İYİ Parti ve Refah Partililerden oy alarak seçimi kazandığını belirtti.

31 Mart seçimleri öncesi AK Parti'de bulunan İlkadım Belediyesinin, seçim sonrası İYi Parti adayı Necattin Demirtaş'ın kazanması sonrası özellikle AK Parti cephesinde ihanet iddiaları ortaya atılmıştı. AK Parti ve MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakının adayı olan Erdoğan Tok seçimi kaybederken, seçim sonrası AK Parti ve MHP tabanından Cumhur İttifakına destek gelmediği ve Cumhur İttifakına ihanet edildiği ileri sürülmüştü.

Çay TV'de Samet GÜrcü'nün konuğu olan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ta burada yaptığı açıklamada partiler üstü bir isim olduğuna dikkati çekmek için yaptığı açıklamada, aslında AK Parti ve MHP'lilerin Cumhur İttifakına yaptıkları ihaneti de bir nevi ifade etmiş oldu. Demirtaş, yaptığı açıklamada "Bu seçimde İYİ Partiden aday olduk İYİ Partililerin oyunu aldık. MHP'lilerin yüzde 97'sinin oyunu aldım. AK Partililerin yüzde 15'inin üzerinde oyunu aldım, CHP'nin tamamının oyunu aldım, Refah Partililerin oyunu aldım." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Mimarlar Odasından Cıty Mall AVM itirazı! Açılışı yapılamaz

Samsun Mimarlar Odasından Cıty Mall AVM itirazı! Açılışı yapılamaz