22 Ekim 2020 Perşembe

NECATTİN DEMİRTAŞ AK PARTİ VE MHP'NİN İDDİALARINA TEK TEK YANIT VERDİ

Necattin Demirtaş AK Parti ve MHP'nin iddialarına tek tek yanıt verdi

Samsun'da İYİ Partili İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, AK Parti ve MHP'nin belediye ilgili yaptığı açıklamada, proje vaatleri, danışmanlar, fahiş fiyatla mal alımı, mafya gibi iddialarına tek tek yanıt verdi.

01 Ekim 2020 Perşembe 18:43 SİYASET

Samsun'da AK Parti ve MHP tarafından yapılan ortak açıklama sonrası İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, gündeme getirilen iddialara yanıt verdi.


AK Parti ve MHP tarafından düzenlenen ortak basın toplantısında İlkadım Belediyesinde 31 Mart seçimleri sonrası gündeme gelen fahiş fiyat alımları, görev yerleri değiştirilen işçiler, yeni alınan danışmanlar ve Necattin Demirtaş'ın 31 Mart yerel seçim proje vaatlerine yönelik açıklamalar yapılmıştı.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş akşam saatlerine doğru AK Parti ve MHP'nin gündeme getirdiği bu iddialara tek tek yanıt verdi.

İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş'ın iddialara verdiği cevapların satır başları şu şekilde..

"Belediye Kurtlar Vadisi oldu diyorlar mafya vari işler oluyor diyor. Mafya var diyorlar ben getirmedim  mafya varsa onların adamları. Alınan danışmanlarla ilgili belediye meclisimiz 5.11.2019 tarihinde 77 nolu karar alındı. Bu meclisin oy birliği ile aldığı karar.  İlçe belediyelerinde danışman kadrosu yok doğru. O zaman benim aklıma şöyle bir soru geliyor. Danışman kadrosu yok ise Erdoğan Tok bey döneminde Mustafa Kul, Osman Bozkurt, Yasin Pamuk burada nasıl danışman olarak çalıştı. Madem danışman yok siz niye koydunuz. Çaycı, berberden danışman aldı diyorlar. Bakıldığında bu tuhaf karşılanabilir ancak bütün siyasi sohbetler berberlerde olur. Halkın nabzını tutmam için berberlerde ne konuşulduğunu bilmem lazım. Çaycı derken bu kişi iş yeri sahibi. Yine bütün siyaset çay ocaklarında dönüyor. Bizimle ilgili olumlu olumsuz bir şey var mı bunun nabzını tutacağız. Bizim burada muradımız halkın nabzını tutmak. Bir diğer iddialarıda Okulumu İstiyorum Derneğinin bağışladığı Passat marka araç ile ilgili. Bu konuda açıklama yaptık bunu sürekli önümüze getiriyorlar. Bu dernek ile Erdoğan Tok bey döneminde bir protokol yapılmış. Süreleri bitince bize geldiler tamam olur dedik.  2013 senesinde aldığım makam aracı vardı Erdoğan bey sağolsun bu aracı sattı yeni makam aracı aldı. Kiralık makam aracıydı. Ben şuan şirketin aracına biniyorum. Bu dernek Passat bir araç bağışladı.  Bu dernek aynı zamanda Atakum, Canik ve Tekkeköy Belediyeleri ile de protokol imzaladı.  Gidip onlarada sorsunlar. Denetim Komisyonu raporu konusu. Fahiş fiyatla mal alımı var diyorlar. Bizim haksız kazanç elde edecek hiç kimseye rızamız yok.  Raporu neden yazmadılar sözlü olarak söylediler. Burada bu raporu inceleyecek yada teftiş edecek bir personel yok. Bunu buraya getirmemiz lazım. Bunun için de para lazım.  Biz hala debelenip duruyoruz.  Kimse bizim bilgimiz dahilinde buradan bir şey götüremez. Efendim seçim zamanı proje vaatlerimiz vardı. Erdoğan Tok'un da 55 tane projesi vardı kendi ne yaptı. Bende o projeler var.  Yapılanları da kimin yaptığını biz biliyoruz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

yorumcu

07 Ekim 2020 Çarşamba 14:02

iddalara cevap mı verdiğini zannediyorsunuz satılan mercedes devamlı arızalanıyordu yolda bırakıyordu danışman konusu basitlliğe indirmeye çalışarak prim peşinde çaycıymış şöför mü bunlar seçim söz verdiği insanlar 3 tanesi ya diğerleri erdoğan tok üzerinden yürüyüp prim peeşinde sen şu an insanların karşısına çıkıp ben bunu yaptım şunu yaptım anlatacağına boş laf yine borç edebiyatı çektiğin kredileride açıkla asgari ücretlinin alınterini çalıp eksik maaş verdin memura da verdin herkes ödedi

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Erhan Usta İYİ Parti'de Ekonomi Politikaları Başkanı oldu

Erhan Usta İYİ Parti'de Ekonomi Politikaları Başkanı oldu