23 Eylül 2020 Çarşamba

NECATTİN DEMİRTAŞ HDP İLE İŞİM OLMAZ DEDİ AMA HDP MİLLET İTTİFAKINA DESTEK VERECEK

Necattin Demirtaş HDP ile işim olmaz dedi ama HDP Millet İttifakına destek verecek

Samsun'da İYİ Parti İlkadım adayı Necattin Demirtaş "Bizim HDP ile işimiz olmaz" açıklaması yaptı ancak Anadolu Ajansı servis ettiği bir haberde ise HDP'nin Millet İttifakına destek vereceğini duyurdu.

10 Şubat 2019 Pazar 22:58 SİYASET

Samsun'da İYİ Parti'nin İlkadım Belediye Başkan adayı Necattin Demirtaş'ın HDP'nin kendisine verdiği destek açıklamasına 8 gün sonra yanıt vermesi kafaları karıştırdı.


Samsun'da geçtiğimiz günlerde HDP Eş Başkanı Cevdet Bakın, İlkadım'da seçimi İYİ Parti'li Necattin Demirtaş'ın kazanmasını istediklerini açıklamış, bu açıklama şehirde infiale neden olmuştu.

Necattin Demirtaş ise 8 gündür HDP'den gelen bu açıklamaya yanıt vermeyerek, susmayı tercih etti. MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıcak'ta bu suskunluk üzerine Necattin Demirtaş'ı "Neden susuyorsun" diyerek tepki göstermişti. Ancak Necattin Demirtaş bu tepkiye de kayıtsız kalarak HDP'nin kendisi lehine yaptığı açıklamalara cevap vermedi. Yerel basından da Necattin Demirtaş'a HDP'nin yaptığı açıklama soruldu, ancak Demirtaş yine konuşmama hakkını kullandı.

MAHALLELERDEN TEPKİ GELDİ İDDİASI
İddiaya göre İlkadım ilçesinde özellikle yukarı mahallelerde seçim ziyaretlerini gerçekleştiren Necattin Demirtaş'a çok sayıda vatandaştan HDP'nin açıklaması nedeni ile tepkiler geldi. Gittiği mahallerde vatandaşların 'HDP size destek mi veriyor' şeklinde ki soruları ve tepkilerine maruz kaldığı ileri sürülen Necattin Demirtaş'ın bu durumu düzeltmek için yerel basın yerine Anadolu Ajansına  beyanat vererek HDP'nin kendisi ile ilgili açıklamalarına 8 gün sonra suskunluğunu bozarak yanıt vermiş oldu.

BİZİM HDP İLE İŞİMİZ OLMAZ DEDİ AMA..
Kimse Necattin Demirtaş'ı HDP'lisin demedi, kimse Necattin Demirtaş'a bölücülerle, teröristlerle iş birliği yapıyorsun  demedi, bunu da iddia etmedi. 'Necattin Demirtaş kazansın' açıklaması HDP Samsun Eş Başkanından geldi. Necattin Demirtaş, bu açıklamaya ilk gün cevap verebilirdi, ama vermedi. Necattin Demirtaş, HDP'nin 8 gün önce yaptığı açıklamaya ise Anadolu Ajansına bugün  "Bizim HDP ile hiçbir ilişkimiz olamaz. HDP'nin oyu ile ben şehirde başkan olacaksam Allah bana bunu nasip etmesin. Bu kadar net" diyerek yanıt verdi.

ANADOLU AJANSI: HDP MİLLET İTTİFAKINA DESTEK VERECEK
Ancak Necattin Demirtaş'ın HDP ile ilgili açıklama yaptığı Anadolu Ajansı gün içerisinde bugün servis ettiği haberde, 'HDP Samsun il Eş Başkanının 'Millet İttifakına' destek açıklaması başlığı kullanıldı. Anadolu Ajansı, servis ettiği bu haberle HDP'nin Millet İttifakına destek vereceğini kamuoyuna duyurmuş oldu.

HDP AK PARTİ VE MHP DIŞINDAKİLERLE İŞBİRLİĞİ YAPACAĞIZ DEDİ
Bilindiği üzere Millet İttifakı çatısı altında CHP ve İYi Parti bulunuyor. Necattin Demirtaş'ın İlkadım Belediye Başkan adayı olduğu İYİ Parti'de Millet İttifakı bünyesinde. Necattin Demirtaş'ın HDP ile ilişkisinin olacağını kimse iddia etmiyor, edemez de ancak HDP'nin Samsun ve bir çok şehirde 31 Mart yerel seçimlerde Millet İttifakı bünyesinde yer alan adaylara destek vereceği Anadolu Ajansının bugün servis ettiği haberle de kesinleşmiş oldu. Zira HDP Samsun Eş Başkanı Cevdet Bakın'da 8 gün önce yaptığı açıklamada, AK Parti ve MHP dışında kalan partilerle iş birliği ve güç birliği yapmaya devam edeceklerini söylemişti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

a a

12 Şubat 2019 Salı 12:28

sonuçta bu adamlar aday çıkarmadıkları yerlerde birilerine oy verecek. akmhp ye verse sıkıntı yok millete verince sıkıntı mı var? size oy vermeyecekleri belli. en iyisi sizin tercih hakkınız yok oy kullanamazsınız deyin olsun bitsin.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Erdoğan Tok'tan mikro milliyetçilik değil makro kardeşlik açıklaması

Erdoğan Tok'tan mikro milliyetçilik değil makro kardeşlik açıklaması