10 Ağustos 2020 Pazartesi

NECATTİN DEMİRTAŞ HDP'NİN NECATTİN DEMİRTAŞ KAZANSIN AÇIKLAMASINA YANIT VERDİ

Necattin Demirtaş HDP'nin Necattin Demirtaş kazansın açıklamasına yanıt verdi

Samsun'da İYİ Parti'nin İlkadım Belediye Başkan adayı Necattin Demirtaş, HDP'nin kendisi ile ilgili "Necattin Demirtaş kazansın" açıklamasına yanıt verdi.

10 Şubat 2019 Pazar 18:36 SİYASET

Samsun'da İYİ Parti'nin İlkadım Belediye Başkan adayı Necattin Demirtaş, HDP Samsun Eş Başkanı Cevdet Bakın'ın kendisi ile ilgili yaptığı açıklamayı Anadolu Ajansının sorması üzerine açıklama yaptı.


Anadolu Ajansı bugün HDP Eş Başkanı Bakın'ın 8 gün önce yaptığı açıklamayı 'HDP Millet İttifakına destek verecek' başlığı ile abonelerine servis etti. Anadolu Ajansı ardından Necattin Demirtaş ile de görüşerek, HDP Samsun Eş Başkanı Cevdet Bakın'ın "Necattin Demirtaş kazansın" şeklinde ki açıklamasını sordu. 

8 gün önce HDP tarafından yapılan açıklamaya yerel basın mensuplarından gelen ısrarlı açıklama taleplerini yanıtsız bırakan Necattin Demirtaş, bugün Anadolu Ajansı muhabirine konuyla ilgili açıklama yaptı.

İYİ Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Necattin Demirtaş, HDP Samsun İl Eş Başkanı Cevdet Bakın'ın 31 Mart'taki yerel seçimlerde Millet İttifakı'nın adaylarına destek verecekleri yönündeki açıklamalarına ilişkin, "Bizim HDP ile hiçbir ilişkimiz olamaz. HDP'nin oyu ile ben şehirde başkan olacaksam Allah bana bunu nasip etmesin. Bu kadar net." dedi. 

Necattin Demirtaş, HDP'nin açıklamasına verdiği yanıtta şunları kaydetti: 

 "İl başkanın da isim vererek 'Necattin Demirtaş'a oy vereceğiz.' demesi tamamen seçmenlere algı oluşturmak için yapılmış bir hareket olarak düşünüyoruz. Bizim HDP ile hiçbir ilişkimiz olamaz. HDP'nin oyu ile ben şehirde başkan olacaksam Allah bana bunu nasip etmesin. Bu kadar net. Ben burada sevgili halkımıza sesleniyorum; Necattin Demirtaş dün ne ise yarın o olacak, ölünceye kadar öyle kalacak."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Murat

10 Şubat 2019 Pazar 19:19

Necattin demirtaş dün neyse bugun de o

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Mustafa Demir'den Yılport Samsunspor açıklaması: Şampiyonluğa inancımız tam

Mustafa Demir'den Yılport Samsunspor açıklaması: Şampiyonluğa inancımız tam