25 Ekim 2020 Pazar

NECATTİN DEMİRTAŞ İLE CEMALETTİN KOLA ARASINDA SÖZLÜ RESTLEŞME

Necattin Demirtaş ile Cemalettin Kola arasında sözlü restleşme

Samsun'da İlkadım Belediyesinin gerçekleştirdiği olağanüstü meclis toplantısında belediye başkanı Necattin Demirtaş ile MHP Meclis üyesi Cemalettin Kola arasında restleşmeler yaşandı.

07 Nisan 2020 Salı 23:43 SİYASET

Samsun'da İYİ Partili İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş ile MHP'li Meclis üyesi Cemalettin Kola arasında gerçekleşen olağanüstü meclis toplantısında kredi yetkisi nedeniyle sözlü gerilim yaşandı.


Korona Virüs nedeniyle maske ve eldivenlerle olağanüstü toplantıya katılan İlkadım Belediyesi meclis üyeleri, belediyenin temizlik işi için ihtiyaç duyduğu kredi talebini görüşmek için bir araya geldi.

Kredi talebi ile ilgili AK Parti ve MHP Grubu olumsuz yanıt verirken, olağanüstü toplantıda belediye başkanı Necattin Demirtaş ile MHP'li Meclis üyesi Cemalettin Kola arasında adeta söz düellosu yaşandı.

İYİ Partili Meclis üyesi Alper Aydemir'in istenen kredi yetkisine olumsuz yaklaşım sergilenmesini eleştirmesi ile başlayan gerilim, MHP'li Meclis üyesi Cemalettin Kola'nın, Aydemir'e "İhale işlerini bilir. İki soru var. Bu temizlik şirketi bizi mi kazıkladı da geri dönüyor? Şirket belediye ile başka işler yapıyor mu? Söz edilen ihale ile eski ihale arasında uçurumlar var. Bu işin hukuki ve vicadını boyutu var” cevabı vermesi ile sürdü.

SamsunVeHaber'de yer alan habere göre toplantıda MHP Meclis üyesi Cemalettin Kola'nın bu sözlerine ise İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'tan tepki geldi. Demirtaş, Cemalettin Kola'ya “Tadını kaçırıyorsun” diyerek çıkıştı.

TADINI KAÇIRMIYORUM
Cemalettin Kola ise anından Demirtaş'a karşılık vererek “Tadını kaçırmıyorum. Bu olağan üstü toplantı o kadar elzem miydi?” diye sordu.

İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş, Kola'nın bu karşılığına ise  daha da sinirlenerek  “Yasal olarak yetki bende. Olağanüstü meclis kararını veren benim.” dedi.

Yaşanan gerginliklerin ardından yapılan oylamada, kredi talebi AK Parti ve MHP üyelerinin oyları ile red edildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

cevdet

12 Mayıs 2020 Salı 09:32

eski gazi belediyesi ilkokul olalı siyasiler bu konuda adım atmalı sınıflar çok kalabalık

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Necattin Demirtaş'a Yavuz Yılmaz'dan borçla borç ödenmez çıkışı

Necattin Demirtaş'a Yavuz Yılmaz'dan borçla borç ödenmez çıkışı