17 Ekim 2021 Pazar

NECATTİN DEMİRTAŞ ZABITALARI UYARDI! KIRICI VE YIKICI OLMAYIN

Necattin Demirtaş zabıtaları uyardı! Kırıcı ve yıkıcı olmayın

Samsun'un İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, zabıtalara kırıcı ve yıkıcı olmamaları uyarısında bulunarak, "Millet iyilikten anlamaz, bunları dövelim, hizaya getirelim anlayışı olmaması lazım" dedi.

06 Eylül 2021 Pazartesi 23:18 SİYASET

Samsun'da İlkadım İlçe Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, Zabıtalar Haftası nedeniyle belediyede görev yapan zabıtalarla bir araya geldi.


Ihlamur Kafe'de İlkadım Belediyesi zabıta personeli ile toplantı yaparak günlerini kutlayan Necattin Demirtaş, zabıtaların tek görevinin seyyar satıcılarla uğraşmak olmadığını hatırlattı.

BUNLARI DÖVELİM ANLAYIŞI OLMAZ
Zabıtaları uyaran Necattin Demirtaş, "İnsanlara yapılan yaklaşım ile insanların size karşı olan davranışları birbiriyle örtüşür. Siz insanlara hoşgörü ile yaklaşır öyle seslenirseniz, daha güzel tepkiler alırsınız. Görevimizi yapacağız ama görevimizi yaparken de insanları yıkıcı, kırıcı olmamamız gerekiyor. Millet iyilikten anlamaz, bunları dövelim, hizaya getirelim anlayışı olmaması lazım. Bizim görevimiz bu değil. Biz kolluk kuvveti filan değiliz. Bizim görevimiz insanlara zabıtai hizmetler çerçevesinde işimizi doğru yapmaya gayret etmektir.  Bir kusur için birkaç kez uyardınız, tebligat yaptınız, yine suç işlenmeye devam ediyorsa kolluk kuvvetini yanınıza alacaksınız onlarla beraber konuyla ilgileneceksiniz. Orada kişiyle bire bir kavga etmek değil, olayı kolluk kuvvetleri ile çözmeniz gerekiyor. Sadece seyyar satıcı ile uğraşmak değil göreviniz. Siz, belediyenin sokakta göremediği eksiklikleri de görmekle mükellefsiniz" dedi.GÖREVİNİ ADAM GİBİ YAPAN BAŞ TACIMDIR
Kent idaresinde zabıtaların her anlamda büyük önem arz ettiğini ifade eden İlkadım Belediyesi Başkanı Demirtaş, Zabıtalar Haftasında şunları dile getirdi.
"İlk başkanlık dönemimde sıfır işgal adı altında bir çalışma başlattım. ‘Kapı önlerine kesinlikle bir şey koyulmayacak’ dedik. Bazı kişiler, ‘Ben başkana (Necattin Demirtaş’a) oy verdim, malzemelerimi kaldırmam’ dedi. Bizim böyle bir şey kabul etmemiz mümkün değil. Bize oy ve gönül vermiş kişiler, bizim koyduğumuz kurallara ilk önce uyacak kişilerdir. Bu, zabıtalar için de geçerli. Zabıta, belediyenin sokaktaki her işine karışacak bir yapıdır. Temizlik sıkıntılıysa, yol bozuksa, çukur varsa, hafriyat varsa hemen resmini çekip ilgili birime bildirecek. Sadece seyyar satıcı ile uğraşmak değil göreviniz. Siz, belediyenin sokakta göremediği eksiklikleri de görmekle mükellefsiniz. Zabıta sayısı az, sayıyı arttıracağız. Zabıtalar sokaklardan sorumlu olacak. Hangi alandan kim sorumlu, o arkadaş alanı sürekli gezerek gördüğü eksikliği ilgili birime aktaracak. Biz işini yapan, görevini layıkıyla yapan, oyunu bana veren demiyorum, görevini adam gibi yapan adam benim baş tacımdır. En kıymetli adamımdır."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 5 Yorum

Feride

10 Eylül 2021 Cuma 08:49

Bizde AKP yi yıkalım diye sana oy verdik,ellerimiz kırılsaydılar vermeseydi, seni dürüst sandık ekibine bakıyor hepsi şaibeli Kişiler sen nasıl bunlarla çalışıyon sende zengin olmanın peşindesin yazık yazık ..

sait dede

08 Eylül 2021 Çarşamba 15:11

baskanım esnaf rahat bırakın bi rahatlasın unkapanı kultur merkezi samsun universitesi polikinligi olacak dediniz işte bu guzel birsey esnaf ilkadım merkezin bosaltılmasını istemiıuor TİCAERET İN KALBİ İLKADIMDIR UNKAPANI DA TİCRETİN KALBİDİR SAYGILAR

Sevgi

08 Eylül 2021 Çarşamba 09:48

Ayyyyy, senin hangi birimin doğruki zabıta doğru olsun başındakimüdür hemşerin kavaklı Şerif kim hangi bilgi ve beceriye sahip adam konuşmasını bilmiyor o birimin başka yardımcısı kim yazık kimler Md, kimler Başkan yardımcısı oluyor gerçi sana çok bilem

Vatandaş

07 Eylül 2021 Salı 02:05

Çocuk parklarında hurda yakanları, ağaç diplerine işeyenleri, yere kilim serip iskambil oynayanları görmez zabıtaların..Bozuk oyuncakları vatandaş ihbar etmeden belediye de tamir etmez.

Vatandaş

07 Eylül 2021 Salı 02:00

Yapı denetimdekiler de işini adam gibi yapsın.Çatı yaptıran tanışlarına ceza kesmiyorlar tanımadıklarına ceza kesiyorlar.Havalandırma penceresinin pervazı yok diye iskan vermiyorlar, dükkana yer katmak için apartman girişini değiştiren müteahhite yol veriyorlar.Böyle bir belediyeyi yönetiyor, ayakta uyuyorsun...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Biltekin Özdemir vefat etti! Biltekin Özdemir kimdir?

Biltekin Özdemir vefat etti! Biltekin Özdemir kimdir?