18 Ekim 2019 Cuma

NECATTİN DEMİRTAŞ'IN 650 İŞÇİ VE İNTİHAR EDEN İŞÇİ İDDİASINA AK PARTİ'DEN YALANLAMA

Necattin Demirtaş'ın 650 işçi ve intihar eden işçi iddiasına AK Parti'den yalanlama

AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Oktay Avcılar, İYİ Parti'den İlkadım Belediye Başkan adayı olan Necattin Demirtaş'ın Erdoğan Tok döneminde çıkarılan işçiler ve bir işçinin bunalıma girip intihar ettiği yönünde gündeme getirdiği iddiaları yalanladı.

28 Ocak 2019 Pazartesi 16:42 SİYASET

Samsun'da AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Oktay Avcılar,  İYİ Parti'den İlkadım Belediye Başkan adayı olan Necattin Demirtaş'ın intihar eden bir işçi ile ilgili iddialarda bulunarak Cumhur İttifakı adayı Erdoğan Tok'u hedef almasına"Ölmüş bir insan üzerinden kirli siyaset yapacak kadar alçaldılar" diyerek tepki gösterdi.


650 İŞÇİ DEMİRTAŞ’IN İFTİRASI ÖYLE BİR RAKAM YOK
MHP'den istifa ederek İYİ Parti'ye geçen ve İlkadım Belediye Başkan adayı olan Necattin Demirtaş'ın kirli ve yalan üzerine kurulu bir siyaset yaptığını söyleyen AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Oktay Avcılar, "Demirtaş'ın iddia ettiği gibi Erdoğan Tok döneminde belediyeden 650 işçi çıkarılmadı. Çıkarılan işçilerin 100'e yakını Necattin Demirtaş döneminde işe alınan kendi akrabaları, Taflanda evinin önünde gece gündüz nöbet tutanları, eşinin akrabaları ve meclis üyelerinin akrabalarından oluşmaktadır. Geriye kalan ve çıkartılan işçiler ise işe gelmeden maaş alan bankamatikçilerdir" dedi.

O İŞÇİ AİLEVİ MESELEDEN İNTİHAR ETTİ
Necattin Demirtaş'ın ayrıca çıkartıldığı için bunalıma girerek bir işçinin de intihar ettiğini söylediğine dikkati çeken AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Avcılar, yaptığı açıklamada "Bu da yalandır. Söz konusu işçi belediye çalıştığı zaman içerisinde ailevi sorunları nedeniyle intihar etmiştir. Bu olay nedeni ile sayın başkanımız Erdoğan Tok'ta bizlerde son derece üzgünüz. Burada özellikle seçim sürecinde hayatta olmayan  bir insanın gündeme getirilerek siyaset malzemesi yapılması, etik olmamakla birlikte son derece çirkin bir davranıştır. "

İNSANLARI YALANLARI İLE KIŞKIRTIYOR
Necattin Demirtaş kirli siyasetine ölmüş bir insanı da alet ederek insanları Erdoğan Tok'a karşı kışkırtmaktadır. İnsanları kışkırtmak bir suçtur. Necattin Demirtaş, konuşmalarında bir yandan kardeşlik, birlik beraberlik mesajları verirken, bir yandan da insanları yalanları ile kışkırtarak, seçim sürecinin gerilmesine ve İlkadım'da yaşayan insanları  birbirine düşürerek kaos ortamından beslenmeye çalışmaktadır. " diye konuştu.

125 MİLYON BORÇ BIRAKTI BELEDİYEYİ MAAŞ ÖDEYEMEZ HALE GETİRDİ
Necattin Demirtaş'ın İlkadım Belediye Başkanlığını yaptığı dönemde, 160 işçiyi işten çıkarttığını, 550 işçiyi ise diğer kamu kurumlarına gönderdiğini ve 800’de yeni işçi aldığını hatırlatan Oktay Avcılar, şunları dile getirdi.
"Belediyeyi 125 milyon borç ile bıraktı, belediyeyi işçilere maaş ödeyemez hale getirdi. Biz her belediye başkanının kendi döneminde yapmış olduğu hizmetlere saygılıyız. Ancak Necattin Demirtaş'ın son günlerde söylediği sözler ve yaptığı konuşmalarla seçim sürecini kaosa sokmaya, insanları ise yalanları ile  tahrik ederek kışkırtmaya çalıştığını görmekteyiz. Bu konuda savcılarımızın özellikle seçim sürecinde kışkırtma, kin, nefret söylemleri yapan siyasilere karşı gerekli işlemleri de yapmasını beklemekteyiz. Seçim sürecinin başta şehrimiz ve İlkadım ilçesinde olduğu gibi ülkemizde de gerilimden uzak, birlik ve beraberlik içerisinde geçmesi arzumuz ve isteğimizdir. Ancak Necattin Demirtaş'ın söylemleri bu beklentilerden uzaktır."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

Keser döner sap döner

29 Ocak 2019 Salı 02:14

İşten çıkarılmaları bu kadar masum göstermek! Evet ancak işte siz bu sunuz kardeşim peki bir mühendisi veya müdür çöp kamyonun arkasına vermek ne demek !! Bunuda bi açıkla ey Avcılar.

Kadifekaleli

28 Ocak 2019 Pazartesi 22:04

Rahmetli olan arkadas kokcuoglu mhlesinde oturuyor evli cocuk babasi idi Allahtan korkmuyor isen utan miyor musun da bu aciklamayi yapabiliyorsunuz ! Yazik

vatandas

28 Ocak 2019 Pazartesi 21:07

İlkadim belediyesinde ise gelmeden maas alan kac kisi ar suan, ise gitsede birsey yapmadan maasalan yandaslariniz kimler.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Necattin Demirtaş'ın intihar eden işçi iddiasına belgelerle yalanlama geldi

Necattin Demirtaş'ın intihar eden işçi iddiasına belgelerle yalanlama geldi