24 Eylül 2020 Perşembe

NECATTİN DEMİRTAŞ'IN MHP'LİLER ÜÇ KAĞITÇI SÖZÜ İLE İLGİLİ CHP AÇIKLAMA YAPTI

Necattin Demirtaş'ın MHP'liler üç kağıtçı sözü ile ilgili CHP açıklama yaptı

Samsun'da CHP İlkadım İlçe Başkanı Fatih Türkel, İYİ Parti adayı Necattin Demirtaş'ın 'MHP'li üç kağıtçı görüyorum' şeklindeki sözleri ile ilgili basın açıklaması yaptı.

21 Şubat 2019 Perşembe 15:47 SİYASET

Samsun'da İYİ Parti adayı Necattin Demirtaş'ın 'MHP'li üç kağıtçı görüyorum' şeklindeki sözleri ile ilgili CHP İlkadım İlçe Başkanı Fatih Türkel'den açıklama geldi.


CHP İlkadım İlçe Başkanlığı binasında basın toplantısı düzenleyen  Fatih Türkel, Necattin Demirtaş'ı savunarak, "MHP'liler üç kağıtçı sözlerinin yer aldığı videonun sadece 9 saniyelik kısmı sosyal medyaya yansıtıldı. Necattin beyin partimize yaptığı ziyaret 45 dakika sürdü. Bu ziyareti başından sonuna kadar bir basın kuruluşu kaydetti. O sözlerin yer aldığı 9 saniyelik bölüm kasıtlı olarak kesilmiş. Necattin Demirtaş'tan biz herkesin belediye başkanı olmasını istedik. O da kendisinin bir ülkücü olduğunu, memuriyet hayatında dahil olmak üzere hiç bir çalışanını şucu bucu, CHP'li, MHP'li diye değerlendirmediğini anlatttı. Demirtaş sözlerinin devamında memuriyet döneminde kendisine CHP'li bir personelin çalışmıyor denilerek şikayet edildiğini, bu şikayeti yapan kişinin de MHP'li olduğunu söyleyerek, çalışmadığı söylenen kişinin suçunun CHP'li olmak olduğunu ifade edip, o şikayeti yapan MHP'linin üç kağıtçı olduğunu söyledi. Ama sosyal medyada yayınlanan 9 saniyelik video da sanki Demirtaş, MHP'lilere üç kağıtçı diyormuş gibi bir algı oluşturuldu" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Necattin Demirtaş açıklaması yapan CHP İlçe Başkanına gazeteciden abandone eden soru

Necattin Demirtaş açıklaması yapan CHP İlçe Başkanına gazeteciden abandone eden soru