17 Ekim 2021 Pazar

NESLİHAN HANCIOĞLU'NDAN ALAÇAM İLÇESİ ULUÇAY IRMAĞI UYARISI! BOZKURT'UN AYNISI YAPILIYOR

Neslihan Hancıoğlu'ndan Alaçam ilçesi Uluçay Irmağı uyarısı! Bozkurt'un aynısı yapılıyor

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Alaçam ilçesinde bulunan Uluçay Irmağı üzerinde yapılan sedde projesinin sel felaketine neden olabileceği uyarısında bulundu.

21 Ağustos 2021 Cumartesi 13:00 SİYASET

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Alaçam ilçesinde Uluçay Irmağı üzerinde yapılan sedde projesi için "Bozkurt'ta, yatak genişliği 400 metre olan Ezine Çayı, 15 metre genişliğindeki bir yatağa hapsedilince felaket meydana geldi. Aynısı Alaçam ilçesinde Uluçay Irmağında yapılıyor" dedi


Alaçam ilçesinde Uluçay Irmağı yatağının sedde projesi ile üç kat daraltıldığını açıklayan Neslihan Hancıoğlu, Alaçam ilçesine giderek ırmak üzerine yapılan sedde projesini inceledi.

Yapılan sedde projesi ile Alaçam ilçesinin de Kastamonu-Bozkurt ilçesi gibi bir felaket yaşayabileceği uyarısında bulunan Neslihan Hancıoğlu, CHP Alaçam İlçe Başkanı Fuat Canbaz ile birlikte gerçekleştirdiği incelemeler sonrası yaptığı açıklamada şunları dile getirdi."Alaçam'ın sonu Bozkurt gibi olmasın, bu proje derhal değiştirilsin. Proje, DSİ 7. Bölge Müdürlüğü tarafından projelendirilmiş ve bir müteahhit eliyle inşasına devam ediliyor. Proje, 3 köprü, 2 menfez köprü ve akarsuyu bir kanal içinde tutmayı amaçlayan sedde hattını bünyesinde barındırıyor. Ve bu proje tamamlandığında Uluçay ile Alaçam ilçe merkezi yani yerleşim alanları bütünleşmiş olacak. Fakat çıplak gözle bakıldığında dahi dere yatağının neredeyse üçte bir oranında daraltıldığını görebiliyoruz. Bu çok kısa bir süre önce büyük bir sel felaketi yaşayan Kastamonu’nun Bozkurt ilçesindekine benzer bir eylemdir. Bozkurt’ta, yatak genişliği 400 metre olan Ezine Çayı, 15 metre genişliğindeki bir yatağa hapsedilince bu büyük felaket meydana geldi. Bozkurt'ta felakete nasıl davetiye çıkartılmışsa şimdi aynısı Alaçam ilçemizde yapılmaktadır. Buradan, DSİ başta olmak üzere ilgili bütün kurumları ve yetkilileri uyarıyor, şu çağrıyı yapıyoruz Alaçam’ın sonu Bozkurt gibi olmasın, bu proje derhal değiştirilsin"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Pazar sabahı mahalle halkı, lastik ve klakson sesleri ile yataktan zıpladı

Samsun'da Pazar sabahı mahalle halkı, lastik ve klakson sesleri ile yataktan zıpladı