19 Haziran 2019 Çarşamba

NESLİHAN HANCIOĞLU'NDAN ÇARŞAMBA HAVALİMANI YÖNETİMİNE 30 AĞUSTOS TEPKİSİ

Neslihan Hancıoğlu'ndan Çarşamba Havalimanı yönetimine 30 Ağustos tepkisi

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramının 96'ıncı yılının kutlanıldığı gün Çarşamba Havaalanında 15 Temmuz görsellerinin yayınlandığını açıklayarak bu duruma tepki gösterdi.

31 Ağustos 2018 Cuma 16:54 SİYASET

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Çarşamba Havalimanı yönetimini topa tutarak, "30 Ağustos Zafer Bayramında Atatürk yerine havaalanında 15 Temmuz Destanı yazılı görseller ekranlarda yayınlandı" dedi.


CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramında, Çarşamba Havalimanı içerisinde bulunan ekranlarda Atatürk ve Türk Bayrakları görsellerinin yerine 15 Temmuz Destanı yazılı görsellerin yayınlanmasına tepki gösterdi.

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu yaptığı açıklamada, Çarşamba Havalimanı yönetimini sert bir dille eleştirerek, "30 Ağustos, emperyalist işgalcileri bu topraklardan söküp attığımız, Ulusal Kurtuluş Savaşımızı zaferle taçlandırdığımız günün yıl dönümü. Bizlerin özgür bir ulus olarak yaşayabilmesi için gözünü kırpmadan şehadete yürüyen atalarımızı minnetle anmamız gereken gün. İstiklal mücadelesinin fiilen başladığı yer olan Samsun’unuzda, bu özel günün yıl dönümünde gerçekleşen bu çirkin olayın sorumluları hiçbir bahanenin ardına sığınamaz. Bugün ne değişmiştir ki, Havalimanında bulunan check-in veznelerindeki ekranlara bundan önceki yıllarda her 30 Ağustos günü konulan Türk bayrağıyla birlikte Atatürk görselleri, bu 30 Ağustos’ta yerini 15 Temmuz konulu görsele bırakmıştır? 30 Ağustos günü Samsun’da, Kurtuluş Savaşımızın kahramanlarını anmamak, Cumhuriyetimize düşmanlıktır, Samsun'umuza düşmanlıktır. Niyet ne olursa olsun, ortada hem idari hem iradi bir sorun vardır. Olayda, havaalanı yönetiminin bir tasarrufu mu yoksa ilgili personelin bir ihmalinin mi bulunduğu bir an önce tespit edilmeli ve ilgililer hakkında derhal idari işlem başlatılmalıdır. Ulusumuzun yazdığı kahramanlık destanını havaalanı ekranından silmek kimsenin haddi olamaz." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da işadamı Fatih Kanık İlkadım Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı

Samsun'da işadamı Fatih Kanık İlkadım Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı