29 Kasım 2021 Pazartesi

ORC ARAŞTIRMA'NIN Z KUŞAĞI SEÇİM ANKETİNDE SAMSUN İÇİN DİKKAT ÇEKİCİ SONUÇ

ORC Araştırma'nın Z kuşağı seçim anketinde Samsun için dikkat çekici sonuç

ORC Araştırma Şirketinin Z kuşağına yönelik gerçekleştirdiği 'Bu Pazar Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirsiniz' anketinin Samsun ayağında dikkat çekici sonuçlar çıktı.

19 Ekim 2021 Salı 19:29 SİYASET

ORC Araştırma Şirketi, Samsun'un da aralarında bulunduğu Gaziantep, Malatya, Ankara, Bursa, Aydın, Balıkesir ve Adana gibi illerde Z kuşağı ile seçim anketi yaptı. Anketin Samsun ayağında ise AK Parti açısından dikkat çekici bir sonuç çıktı.


Yapılan anketin Samsun ayağında ise AK Parti açısından hayli dikkat çekici bir sonuç ortaya çıktı. ORC Araştırma Şirketinin gerçekleştirdiği ankette 1997-2005 yılları arasında doğan ve Z kuşağı olarak anılan gençler 'Bu Pazar Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirsiniz' sorusuna yanıt verdi.

Anketin Samsun ayağında çıkan sonuçlar ise hayli dikkati çekti. ORC Araştırmanın gerçekleştirdiği Samsun anketinin sonuçlarına göre CHP ve İYİ Parti oylarını arttırdı. CHP ve İYİ Parti'nin oy oranını en çok artırdığı 5 il arasında ise ankete göre Samsun zirvede yer aldı. 

ORC'nin Z Kuşağı olarak tasvir edilen 1997-2005 yılları arasında doğan kişilerle yaptığı ankette gençlerin yüzde 33.8'lik oranla CHP'yi tercih ettiği görülürken, AK Parti yüzde 11.4, MHP yüzde 7.2, İYİ Parti ise yüzde 6.6 olarak ankete yansıdı. Anket sonuçlarına göre oy kullanmayacağını belirten yüzde 17.8'lik kısım bulunurken, kararsız olduğunu ifade edenler ise yüzde 13.4 çıktı.YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Kemal

20 Ekim 2021 Çarşamba 16:28

Bizde inandık hiçbir ise yaramayan partiye oy mu verecek gençler :)

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da rüşvet iddiası ile tutuklanan eski daire başkanı tahliye oldu

Samsun'da rüşvet iddiası ile tutuklanan eski daire başkanı tahliye oldu