27 Haziran 2019 Perşembe

RECEP TAYYİP ERDOĞAN AÇIKLADI: OBAMA NE YAZIK Kİ BİZİ ALDATTI, SÖZÜNDE DURMADI

Recep Tayyip Erdoğan açıkladı: Obama ne yazık ki bizi aldattı, sözünde durmadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 44'üncü Muhtarlar Toplantısında ABD eski Başkanı Obama döneminde Münbiç'i teröristlerden temizlemek için başlatılacak olan Zeytinlik Harakatı'nı hatırlatarak, "Zeytinlik harekatında da ne yazık ki Obama orada bizi aldattı." dedi.

24 Ocak 2018 Çarşamba 21:43 SİYASET

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Münbiç'in teröristlerden temizlenmesi için başlatılacak olan Zeytinlik Harekatı ile ilgili ABD eski Başkanı Obama'yı eleştirdi. Recep Tayyip Erdoğan, Muhtarlar Toplantısında yaptığı açıklamada, "Obama ne yazık ki bizi aldattı, sözünde durmadı" dedi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, 44'üncü Muhtarlar Toplantısında yaptığı konuşmada, ABD eski Başkanı Obama döneminde Münbiç için düşünülen harekatın adının da Zeytinlik olduğunu hatırlattı.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Obama ile ilgili yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

"Sayın Obama döneminde bizim bir de Zeytinlik Harekatı vardı. Zeytinlik harekatında da ne yazık ki Obama orada bizi aldattı. O harekat Münbiç'i teröristlerden temizleme harekatıydı. Sözünde durmadı. Defaatle kendisiyle görüşmemize rağmen, biz üzerimize düşeni yaptık ama onlar yapmadılar. 'Biz buradaki teröristleri Fırat'ın doğusuna süreceğiz, Münbiç'i gerçek sahiplerine bırakacağız' dediler. Çünkü Münbiç yüzde 95 ile Araplarındır. Orada Kürt yoktur ama sözlerinde durmadılar çünkü hesap başkaydı. Hesap, orada yeniden bir terör devleti oluşturmanın hesabıydı. Adını Kürt Devleti koyuyorlardı. Burada Kürt yok ki yüzde 95 Arap var. Sen bu Arapları buradan kovuyorsun, oraya terör örgütünün mensuplarını yığıyorsun. Aynısını Kobani'de yaptılar. Onları, oradan kovdunuz, geldiniz oraya da yine aynı şekilde terör örgütünün mensuplarını yığdınız, teröristleri yığdınız. Bunları söyleyince rahatsız oluyor beyler. Biz doğruyu her yerde söyleyeceğiz."

Konuşmasında her mücadelenin bir bedeli olduğunu vurgulayan  Recep TayyipErdoğan, "2015 yılı Temmuz ayından beri terörle mücadelede sınırlarımız içinde binin üzerinde şehit verdik. Fırat Kalkanı Harekatı'nda da 22 şehit verdik. Zeytin Dalı operasyonunda şehitlerimiz, gazilerimiz var ama özellikle ÖSO ve bizim şehitlerimizle beraber 7-8 şehidimiz varsa, 4 gün içerisinde karşı taraftan da 268 kişi etkisiz hale getirildi. Kararlı bir şekilde bu devam edecek. Ya çekip gidecekler ya çekip gidecekler. Bunun başka çaresi yok." diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da şehir merkezi ve ilçelerde kar yağışı başladı

Samsun'da şehir merkezi ve ilçelerde kar yağışı başladı