11 Aralık 2019 Çarşamba

RECEP TAYYİP ERDOĞAN SAMSUN'DAN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDU

Recep Tayyip Erdoğan Samsun'dan milletvekili aday adayı oldu

Recep Tayyip Erdoğan milletvekili aday adaylığını Samsun'dan yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile aynı ismi taşıyan genç, AK Parti Samsun İl Başkanlığına giderek milletvekili aday adaylığı başvurusunu yaptı.

01 Mayıs 2018 Salı 15:54 SİYASET

Samsun'da Recep Tayyip Erdoğan isimli 20 yaşında ki genç, AK Parti'den milletvekili aday adaylığını açıkladı.


AK Parti Samsun Milletvekili aday adayı olan Recep Tayyip Erdoğan,  AK Parti Samsun İl Başkanlığında yaptığı açıklamada, "2013 yılında partimizin il lise teşkilatında, sosyal işler, tanıtım ve medya, halkla ilişkiler birim başkanlıklarını yaptım, Üniversite eğitimimi Rize'de Recep Tayyip Erdoğan üniversitesinde tamamladım. 24 Haziran'da yapılacak olan seçimde milletvekili aday adayı olmaya karar verdim. AK Parti teşkilatlarında bir fabrika vazifesi gören biz gençlerin siyasete ilk adımı olan lise teşkilatından yetişmiş biri olarak Samsun'dan milletvekili seçimleri için bende aday adayı oldum. Allah yar ve yardımcımız olsun" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile aynı ismi taşıması ile ilgili de konuşan genç, "İsmimi babam koydu.1998 doğumluyum. Benim doğdum sene Recep ayına denk geliyor. O dönemde Cumhurbaşkanımızın cezası var. Babamda o zamanlar kendisine hayranlık duyduğu için Bir güneş batarsa bir güneş doğar diyerek adımı Recep Tayyip koyuyorlar. İsmimin Cumhurbaşkanımız ile aynı olması nedeni ile bu duruma inanamayanlar da oluyor, şaşıranlar da oluyor. Ben Cumhurbaşkanımızla aynı ismi taşımaktan büyük gurur duyuyorum" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

2018 Nisan ayı ihracat verileri açıklandı

2018 Nisan ayı ihracat verileri açıklandı