24 Eylül 2020 Perşembe

RECEP TAYYİP ERDOĞAN'DAN HIZLI TREN AÇIKLAMASI! PROJEYİ BİZZAT TAKİP EDİYORUM

Recep Tayyip Erdoğan'dan Hızlı Tren açıklaması! Projeyi bizzat takip ediyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çorum mitinginde yaptığı konuşmada, Samsun'u da yakından ilgilendiren hızlı tren projesini bizzat takip ettiğini açıkladı.

12 Şubat 2019 Salı 19:04 SİYASET

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çorum'da Abide Meydanı'nda düzenlenen mitinge katılarak, vatandaşlara hitap etti. Çorum mitinginde Hızlı Tren ile ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Samsun, Amasya, Çorum, Kırıkkale arasında yapılacak hızlı tren projesini bizzat takip ettiğini söyledi.


Samsun, Amasya, Çorum, Kırıkkale için son derece önemli bir yatırım olacak olan Hızlı Teren ile ilgili Çorum mitinginde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları dile getirdi.
"Çorum'un hızlı tren için gün saydığını çok iyi biliyorum. Ben de bu meseleyi bizzat takip ediyorum. Çorum'un bu hayalini inşallah gerçeğe dönüştürmekte kararlıyız. Samsun, Amasya, Çorum, Kırıkkale hızlı tren projemizin üç kesim halinde etüt proje çalışmaları da ayrıca devam ediyor. Bu hatla Çorum bir taraftan Karadeniz'e bir taraftan da İç Anadolu ve Akdeniz Bölgesi'ne hızlı tren konforuyla bağlanmış olacak. Amacımız bozkırın ortasında sanayi ve üretim vahası, bu şekilde yükselen Çorum'u her açıdan çok daha cazip hale getirmektir."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Nevzat

12 Şubat 2019 Salı 22:40

Şu 2019 da faaliyete geçecek olan hızlı tren mi? 2021 e kadar yeni proje başlamayacak denildi. Ondan sonra Etüttü projesi ihalesi yapılması derken 2030 A yetişir inşaallah. Zaten tarihte verilmemiş

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Cumhur İttifakı adayı Erdoğan Tok 'Ülkede Erdoğan, İlkadım'da Erdoğan' sloganları ile karşılandı

Cumhur İttifakı adayı Erdoğan Tok 'Ülkede Erdoğan, İlkadım'da Erdoğan' sloganları ile karşılandı