26 Nisan 2019 Cuma

RECEP TAYYİP ERDOĞAN'DAN TEMEL KARAMOLLAOĞLU'NA HIZLI TRENİ CEVABI

Recep Tayyip Erdoğan'dan Temel Karamollaoğlu'na Hızlı Treni cevabı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun için de açıkladığı Hızlı Tren projesine göçü arttıracağı gerekçesi ile karşı çıkan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'na, "Neymiş hızlı tren göçü artırırmış. Böyle siyasetçi mi olur" diyerek tepki gösterdi.

28 Mayıs 2018 Pazartesi 18:52 SİYASET

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Manisa mitinginde Samsun için de açıkladığı Hızlı Tren projesini hizmet olarak görmeyen Temel Karamollaoğlu'na "Böyle siyasetçi mi olur" diyerek cevap verdi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hızlı treni hizmet olarak görmeyen Temel Karamollaoğlu'na, Manisa mitinginde "Neymiş hızlı tren göçü artırırmış. Böyle siyasetçi mi olur?" sözleri ile cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran seçimleri kapsamında Manisa mitinginde vatandaşlarla bir araya geldi.

"BÖYLE SİYASETÇİ Mİ OLUR"
Saadet Partisi'nin Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun hızlı trenin hizmet olmadığını söylemesi üzerine Erdoğan, "Biri de çıkmış Sivas'a hızlı treni durduracakmış. Neymiş hızlı tren göçü artırırmış. Böyle siyasetçi mi olur?" diyerek hızlı trenden Manisa'nın da istifade edeceğini söyledi.

"OTOMOBİL İHRACATINDAN 30 MİLYAR DOLAR KAZANDIK"
Erdoğan'ın konuşmalarından öne çıkan başlıklar:

Yerli otomobil için ne diyor? 'Sayın Erdoğan 20 yıl geriden geliyor' diyor. Şu hale bak ya. 20 yıl geriden geldiğimizi söylüyor, vah zavallı! Sadece otomobil ihracatından biz 30 milyar dolar kazandık.

Ey İnce, sen nerede geziyorsun ya? Bir de daha ileri gitmiş. 'Kanal İstanbul'a başlamam' diyor. Senin mensubu olduğu partinin zaten geçmişinde böyle bir şey yok. Bu CHP'nin bu ülkede dikili ağacı var mı?

Bay Kemal da bir garip. Ne diyordu bu İnce? 'Bir seçime girdin kaybettin, ikiye girdin kaybettin... Kaybettin, kaybettin' Ve şimdi cumhurbaşkanı adayı olunca tanıtımında Bay Kemal ne diyor? 'Muharrem gel gel' diyor. Şu hale bak ya.

Genel başkan kendisi aday olmuyor. Cumhurbaşkanlığına aday gösterdiği şahsı çağrışına bak. İşi küçümsüyor. Seçim beyannamesini cumhurbaşkanı adayı okumuyor. Kim okuyor, genel başkan. Bu işi ne kadar küçümsediklerini gösteriyor.

"İSPAT EDEMİYORSAN NAMERTSİN"
Şimdi 'AK Parti'yi kurarken Pensilvanya'ya gittin mi, gitmedin mi' diye soruyor. Benim gitiğimi söylüyor. Sana ben buradan bir nasihatte bulunayım. Sen siyasette daha çok çıraksın.

Siyaset dürüstlük ister. Senin genel başkanın yalancı. Ama sen de erkenden bir şeyler kaptın, başladın yalana. Benim Pensilvanya'ya giderek izin almak suretiyle AK Parti'yi kurduğumu söylersen bunu ispat etmen gerekir.

Bizim Pensilvanya'dan izin alma ihtiyacımız olmadı. Madem böyle bir iddiada bulunuyorsun, bunu ispat etmen gerekir. İspat edemiyorsan namertsin. Biz partimizi kurduk, 40 yıllık siyasi tecrübemizle kararımızı verdik. Cezaevinden çıktıktan sonra istişarelerimizi yaptık, 16 ay sonra iktidar olduk. Sen nereden izin almaktan bahsediyorsun? Biz istişarelerimizle birlikte halktan ve Hak'tan aldığımız izinle yola çıktık.

"GENEL BAŞKANINA ALIŞTIK DA..."
Yanımda olanlar varmış... Ben cevap vermeden açıklayamıyormuş. Bak cevabı verdim. Hadi açıkla. Ben kiminle gittim Pensilvanya'ya, bak bunu açıklaman lazım. Senin genel başkanına alıştık da, sen de bunu söyledin. Aynı yolun yolcususun. Yalanda genel başkanının yanında iyi yetişmiş.

"HIZLI TREN HİZMETİNDEN MANİSA DA YARARLANACAK"
Yıl sonunda 558 yataklı şehir hastanemizi de Manisa'ya kazandırıyoruz. Manisa'ya köprüler yaparak ulaşımı kolaylaştırdık. Bay Kemal sen hayal bile edemezsin, biz yaparız, bizim icraatlarımızın ulaştığı yere sizin hayalleriniz bile ulaşamaz.

Hızlı tren hizmetinden Manisa da istifade edecek. Biri çıkmış Sivas'a hızlı trene ne gerek var diyor, göç başlarmış, bu adamlardan siyasetçi olur mu?

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Vatandaş

29 Mayıs 2018 Salı 08:04

Mavi marmara şehitlerine "zamanın otoritesine mi sordular?" diyen birinden daha siyasetçi vallahi de billahi de Temel Karamollaoğlu...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Çiğdem Karaaslan, İnce'nin korumaları tarafından sahneden atılan adamın videosunu yayınladı

Çiğdem Karaaslan, İnce'nin korumaları tarafından sahneden atılan adamın videosunu yayınladı