20 Ağustos 2019 Salı

SAADET PARTİSİ SAMSUN İL BAŞKANI TEMEL ARMUTÇU ERKEN SEÇİM TARİHİNİ ELEŞTİRDİ

Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu erken seçim tarihini eleştirdi

Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, erken seçim tarihinin açıklanması sonrası yaptığı açıklamada, "Milyonlarca gencimizin geleceğini belirleyecek olan üniversite giriş sınavlarını hiçe sayarak, seçimleri sınav tarihi olan 24 Haziran 2018 tarihine denk getirmişlerdir." dedi.

18 Nisan 2018 Çarşamba 22:51 SİYASET

Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, açıklanan erken seçim tarihini eleştirerek, 24 Haziran 2018 tarihinde üniversiteye giriş sınavının olduğunu söyledi.


SP Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, Devlet Bahçeli'nin grup toplantısında yaptığı erken seçim çağrısının kendilerini şaşırtmadığını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Devlet Bahçeli ile yaptığı görüşmenin ardından erken seçim tarihinin 24 Haziran 2018 olarak açıklandığını kaydeden Temel Armutçu, "Bizler aylardır erken bir seçimin ya da bir baskın seçimim olabileceğini dile getiriyorduk. Lakin, erken seçim kararı ancak iktidar partisinin onayı ile mümkündü. AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, seçim ittifakı kararı aldıkları Sayın Devlet Bahçeli ile yaptıkları çok uzun -yarım saatlik- görüşme sonrası Devlet bey’in teklif ettiği 26 Ağustos 2018 tarihli erken seçim teklifini, Türkiye’nin mevcut iç ve dış politikasını ve bilhassa da ekonomisini o tarihe kadar kaldıramayacağını anlamış olmalılar ki; Milyonlarca gencimizin geleceğini belirleyecek olan üniversite giriş sınavlarını hiçe sayarak, seçimleri sınav tarihi olan 24 Haziran 2018 tarihine denk getirmişlerdir. Ya, ülkemiz çok büyük bir tehlike altında, ya da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve seçim ortağı Sayın Devlet Bahçeli öyle bir panik içerisinde olmalılar ki; Gençliğimiz için böylesine önemli bir konuyu dikkate almamışlardır." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da MHP İl Yönetimi, AK Parti Samsun İl Yönetimi ile görüştü

Samsun'da MHP İl Yönetimi, AK Parti Samsun İl Yönetimi ile görüştü