26 Nisan 2019 Cuma

SAĞLIK BAKANI AHMET DEMİRCAN AÇIKLADI! FATİH PORTAKAL'A DAVA AÇILDI

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan açıkladı! Fatih Portakal'a dava açıldı

Sağlık Bakanı ve AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, Şehir Hastaneleri ile ilgili yaptığı haber yalan çıkan Fox TV haber spikeri Fatih Portakal'a dava açtıklarını açıkladı.

03 Haziran 2018 Pazar 15:40 SİYASET

Samsun'da 24 Haziran çalışmalarını sürdüren Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Şehir Hastanesi haberi yapan Fox TV'nin ünlü haber spikeri Fatih Portakal'a dava açtıklarını duyururken, Şehir Hastaneleri için hasta garantisi verildiği yönündeki iddialara da cevap verdi.


Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Fatih Portakal'ın şehir hastaneleri hakkındaki yayınladığı habere tepki gösterdi. Samsun'da İlkadım İlçe Belediyesi'nin Unkapanı Kültür ve Yaşam Merkezi'nin temel atma töreninde konuşan Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Fatih Portakal'ın Şehir Hastanesi ile ilgili yayınladığı haber ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Fatih Portakal'ın 'Şehir hastanelerinde vatandaş gerekli ihtimamı görmüyormuş, şehir hastaneleri büyükmüş, orada vatandaş bir yerden bir yere ulaşamıyormuş' şeklindeki haberinin sahte ve uydurma olduğuna dikkati çekerek "Elinde koltuk değnekleri, kamera çekerken koltuk değnekleri yaslanarak yürüyen ama kameranın açısının dışına çıktığını zannederek koltuk değneklerini eline alıp yoluna devam eden birini bulmuşlar. Uydurmaca haberlerle Türkiye'nin en başarılı olduğu alana, sağlık alanına saldırmaya çalışıyorlar." ifadesini kullandı.

Sağlık alanında Türkiye'nin dünyaya örnek gösterilen bir ülke olduğunu vurgulayan Demircan, "Son 16 yılda sağlıkta katettiğimiz mesafe fevkalade mükemmel. Bunlar ülkenin hayrına olan her şeye karşı çıktılar. Böyle bir anlayış, böyle bir zihniyete Meclisi nasıl teslim edeceksiniz? Türkiye'nin geleceğini inşa edecek yeni sistemi bunlara nasıl teslim edersiniz?" diye konuştu.

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, bazılarının sağlıkta yapılan hizmetleri çekemediklerini, uydurma haberlerle halkın zihnini bulandırmaya çalıştıklarını anlatarak şöyle devam etti:

"Neymiş efendim, hasta garantisi varmış şehir hastanelerinde. Yok böyle bir şey. Hastanelerin hizmetleri hesaplanırken ortalama olabilecek hasta sayısı üzerine hesap yapılır. Onların garanti dediği hadise budur. Böyle bir garanti yok. Onlar şehir hastanelerinin Türkiye'de milletimize dünya üzerindeki en güzel 5 yıldızlı otel mesafesinde hizmet verdiğini gördüler, paniklediler. Kendileri, 'Biz artık iktidar olamayız.' diyorlar. Onun için karalamakla meşguller. Bu karalamaları buradan reddediyoruz. İnşallah hastanelerimiz bittiği zaman göreceksiniz. Bazı şehir hastanelerimiz bitti. Görün, fevkalade mükemmel hizmetleri vatandaşlarımıza ulaştırıyor."

Yalan haberi yapanlara dava açtık"

Hastanelerde kira ödendiği iddiasının da doğru olmadığına dikkati çeken Demircan, şunları kaydetti:

"Bu hastanelerde biz kira da ödemiyoruz. Ödediğimiz kira değil. Biz leasing sistemi ile taksit ödüyoruz. Hastaneler 20 yılın sonunda tamamen devletin oluyor. Hastaneler şu anda yatırımcı firma tarafından yapılıyor. 20 yıllık leasing ödemesi ile sonunda tümüyle devlete, millete geçerken bütünüyle her şeyi ile işler vaziyette. Zaten çalıştığı sürede de 20 yıllık süre içinde bütün bakım onarımı, cihazların, her şeyin yenilenmesi, bize hastaneyi yapan firmaya ait. Biz sağlık hizmetini veriyoruz hastanede. Dolayısıyla onların tedbiratı boşa çıkacak. Milletimiz 24 Haziran'da inşallah en doğru kararı verecek, ben buna inanıyorum. Kendileri hakkında da yalan haber yayınlamaktan, haber uydurmaktan dava açtık, onun peşini bırakacak da değiliz. Böyle uydurma haberlerle millete karşı kampanya yürütmeye kimsenin hakkı yok."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da MHP Seçim İletişim Merkezinin açılışı mehteran eşliğinde yapıldı

Samsun'da MHP Seçim İletişim Merkezinin açılışı mehteran eşliğinde yapıldı