27 Haziran 2019 Perşembe

SAĞLIK BAKANI AHMET DEMİRCAN SAMSUN'DA YERLİ OTOMOBİL AÇIKLAMASI YAPTI

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan Samsun'da yerli otomobil açıklaması yaptı

Samsun'da düzenlenen yatırım değerlendirme toplantısında konuşan Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, yerli otomobil üretimine Samsun'un da talip olduğunu açıklayarak, "Yerli otomobil için Havza Organize Sanayi Bölgesi de tahsis yapılabilir noktadadır" dedi.

18 Mart 2018 Pazar 00:30 SİYASET

Samsun'a gelen Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, yatırım değerlendirme toplantısında Sağlık Bakanlığının Samsun'da başlattığı yatırımlarla ilgili bilgi vererek yerli otomobil ile ilgili açıklamalarda bulundu.


Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Samsun'da düzenlenen yatırım değerlendirme toplantısında "Samsun'da Sağlık Bakanlığımızın ciddi yatırımları var. Bu alanda Samsun'un ihtiyaçlarını karşılayacak adımlar atılmıştır." dedi.

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Samsun Valiliği tarafından DSİ 7. Bölge Müdürlüğünde düzenlenen Samsun'daki yatırımlarının değerlendirilmesi toplantısına katıldı. Toplantıda Samsun'da devam eden yatırımlar hakkında bilgi alan Ahmet  Demircan, Samsun'un tarımdan sanayiye, turizmden sağlığa Türkiye ekonomisine katkı sağlayan bir şehir olduğunu söyledi.

YERLİ OTOMOBİLE SAMSUN'DA TALİP

Samsun'da kamu ve özel sektörün her alanında yatırımları olduğuna dikkat çeken Ahmet Demircan, yerli ve milli otomobilin üretim yerine Samsun'un da talip olduğunu hatırlatarak, "Nereye gelir, nereye yapılır bu ayrı bir olay ama bizim Samsun olarak hazırlamamız lazım. O nedenle Samsun'un organize sanayi alanlarını daha da çoğaltmak ve geliştirmek için çalışma başlattık. Samsun'un tarım alanları dışında organize sanayi alanları nerelerde olabilir, bu çalışmaları yapacağız. Mevcut Havza Organize Sanayi Bölgesi de tahsis yapılabilir noktadadır. Bizim de bunun tanıtımını yapmak görevimiz." ifadelerini kullandı.

Samsun'daki sağlık yatırımları konusunda da bilgi veren Ahmet Demircan, şunları kaydetti:

"Samsun'da Sağlık Bakanlığımızın ciddi yatırımları var. Bu alanda Samsun'un ihtiyaçlarını karşılayacak adımlar atılmıştır. Şehir hastanesinin yer temini sorunu çözülmüş, yer tahsisi yapılıyor. Bu yıl temelini inşallah atacağız. Samsun'un doğu ve batı istikamette devlet hastanesi ihtiyacı vardı. Bunların bir tanesinin Tekkeköy'e diğerinin ise Atakum'a yapılması bu sene programa alındı. Bu sene temelleri atılacak ve inşaatlar başlayacak." 

Samsun'un Kurtuluş Savaşı'nın ilk adımın atıldığı yer olduğunu vurgulayan Demircan, "2019 yılında yüzüncü yılını idrak edeceğiz. Şimdiden bunun hazırlığını yaparak, yüzüncü yıla yakışır, bağımsızlığımızın meşalesinin yakılmasına yakışır bir şekilde Samsun'da da bunu kutlayacağız. Milletimizin hafızasında Kurtuluş Savaşı'nın daha anlamlı bir şekilde kalmasını sağlayacağız." dedi.

Bakan Demircan, Samsun'da 2019 yılında tüm okullarda tekli eğitime geçileceğini kaydetti.

Toplantıya Samsun Valisi Osman Kaymak, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun milletvekilleri Fuat Köktaş ve Hasan Basri Kurt ile kamu kurum ve kuruluşların yetkilileri katıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'dan Samsun'un ulaşım sorunları ile ilgili önemli açıklama

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'dan Samsun'un ulaşım sorunları ile ilgili önemli açıklama