26 Haziran 2019 Çarşamba

SAĞLIK BAKANI AHMET DEMİRCAN'DAN SAMSUN'UN ULAŞIM SORUNLARI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'dan Samsun'un ulaşım sorunları ile ilgili önemli açıklama

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Samsun'un ulaşım sorunları ile ilgili yaptığı önemli açıklamada, Hızlı Tren'in Samsun'a kazandırılacağına dikkat çekerek, "Samsun'un en önemli sorunu Çevre Yoludur. Samsun'un batı çevre yoluna ihtiyacı vardır" dedi.

18 Mart 2018 Pazar 00:58 SİYASET

Samsun'a gelen Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, yatırım değerlendirme toplantısında Samsun'un ulaşım sorunları ile ilgilide açıklamalarda bulundu.


Samsun'un ulaşım noktasında en önemli sorununun Çevre Yolu olduğunu söyleyen Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, DSİ 7. Bölge Müdürlüğünde düzenlenen toplantıda ayrıca Samsun'a hızlı trenin kazandırılacağını da söyledi. 

Samsun'da batı çevre yoluna ihtiyaç olduğuna dikkati çeken Ahmet Demircan, yatırım değerlendirme toplantısında yaptığı konuşmada, "Samsun'un önemli sorunlarını paylaşmak istiyorum. Bunlardan biri çevre yoludur. Samsun'un doğu ve batı istikametinde yeni ulaşım yapılanmasına ihtiyaç vardır. Eski yöntemle şehrin içinden doğu ve batı istikametine trafik akışı sağlanmaktadır. Oysa Samsun'un üzerindeki trafik yükü, otoyolun kaldırması gereken trafik rakamlarına ulaşmıştır. Diğer taraftan Samsun'un Sivas istikametine demir yolu yenileme çalışması tamamlanmaktadır. Önümüzdeki eylül ayının başında yenileme çalışması tamamlanacak. Demir yolu yük taşımacılığında ciddi bir şekilde Türkiye ağına katılmış olacak. Aynı şekilde Ankara-Samsun hızlı tren çalışmalarının da proje çalışmaları devam ediyor. Projesi biter bitmez yapım ihalesine çıkılacak. Hızlı tren de Samsun'a kazandırılacak." dedi.SAMSUN'UN TRAFİK YÜKÜ BATI ÇEVRE YOLU İLE AZALTILABİLİR

Samsun'un batı çevre yoluna da ayrıca ihtiyacı olduğuna işaret eden Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, bölünmüş olarak batı çevre yoluna ihtiyaç duyulduğunu, şehrin trafik yükünün bu şekilde azaltılabileceğini dile getirdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

cevdet

19 Mart 2018 Pazartesi 23:45

sonuç ulaştırma bakanı çözsün şu işi artık neyi bekliyorsun bakanım atakum trafiği felç hatta doğu çevre yolunada başlanmalı tünelle geçilmeli bu arada ladik Toptepe bölünmüş yolunuda bekliyoruz bakanım

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 18 Mart Çanakkale Zaferinin 103. yıl dönümünde şehit mezarlarına karanfil bırakıldı

Samsun'da 18 Mart Çanakkale Zaferinin 103. yıl dönümünde şehit mezarlarına karanfil bırakıldı