11 Aralık 2019 Çarşamba

SAĞLIK BAKANI DEMİRCAN SAMSUN'DA OMÜ'NÜN AKADEMİK YIL AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

Sağlık Bakanı Demircan Samsun'da OMÜ'nün akademik yıl açılış törenine katıldı

Samsun'a gelen Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nin akademik yıl açılışında yaptığı konuşmada Samsun'a ikinci üniversite müjdesi verdi.

20 Ekim 2017 Cuma 18:13 SİYASET
Samsun'a gelen Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nin akademik yıl dönümüne katıldı. Bakan Demircan, akademik yıl açılışında OMÜ Yaşam Merkezi içinde bulunan yemekhanede sıraya girip ve tabldot yemeğini alarak öğrencilerle birlikte yemek yedi.

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, OMÜ'nün akademik yıl açılışında yaptığı konuşmada, Samsun'a ikinci bir üniversite müjdesi verdi. Bakan Demircan, ikinci üniversite ile ilgili çalışmanın kesin olarak tamamlanacağını kaydederek, "Hazırlıklara başladık. Milletvekili arkadaşlarımız da burada bu işi hep beraber en kısa zamanda neticelendireceğiz” dedi.Samsun'da ikinci bir üniversiteye ihtiyaç duyulduğunu dile getiren Demircan, şunları kaydetti:

"Önümüzdeki dönemlerde ikinci üniversite konusunu nihayetlendireceğiz. Samsun'da şehir hastanesinin yerini belirledik. Şehir içinde alanlar kalmadığı için böyle büyük yatırımlar için mecburen şehrin dışına çıkıyoruz. Şehirden çok fazla uzaklaşmamaya gayret ediyoruz. Hastaneler de birbirinin yoluna düşmesin ve her tarafa eşit şekilde yayılsın. Merkezde de kolay müracaat edilecek mevcut bir hastane yer alsın istiyoruz ama Gazi Hastanesi ekonomik ömrünün sonuna yaklaştı, artık yaşlı bir hastane bizim için. Onu da yenileyeceğiz. Atakum ve Tekkeköy'de de birer hastane tesis edeceğiz ve Samsun'da sağlık hizmetlerini kolay erişilebilir olarak vereceğiz."Konuşmanın ardından Bakan Demircan, OMÜ'de ödüllü proje yapan öğretim üyelerine çeşitli hediyeler verdi.

Törene Vali Osman Kaymak, AK Parti Samsun Milletvekilleri Akif Çağatay Kılıç ve Orhan Kırcalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç ile öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, müftülere nikah yetkisini eleştirdi

CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, müftülere nikah yetkisini eleştirdi