18 Haziran 2021 Cuma

SAMSUN AK PARTİ İL BAŞKANI ERSAN AKSU'NUN KOLTUĞUNA ÇOK SAYIDA TALİP VAR

Samsun AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu'nun koltuğuna  çok sayıda talip var

Samsun AK Parti İl Başkanlığının kongresine uzun bir süre olmasına rağmen, il başkanlığı için birden fazla isim aday olmaya hazırlanıyor. İşte Samsun AK Parti'de Ersan Aksu'nun koltuğuna talip olması gündeme gelen o isimler

14 Aralık 2019 Cumartesi 15:13 SİYASET

Samsun AK Parti'de İl Başkanı Ersan Aksu'nun koltuğuna çok sayıda talip var işte kulislerde konuşulan işte o isimler


Samsun AK Parti İl Başkanlığının kongresine uzun bir süre olmasına rağmen, il başkanlığı için birden fazla isim aday olmaya hazırlanıyor.

AK Parti İlçe teşkilatlarında mahalle delege seçimleri devam ederken, ilçe kongreleri için de bir yandan hazırlıklar başladı. Samsun'da AK Parti'nin ilçe Başkanlıkları için de mevcut başkanların karşısına adayların çıkması bekleniyor. Samsun AK Parti İl Başkanlığı için ise şimdiden iki isim resmi olarak açıklama yaparak İl Başkanlığına aday olduğunu duyurdu. Mevcut İl Başkanı Ersan Aksu'nun koltuğuna talip olan AK Partili isimlerin yapılacak olan il kongresinde liste çıkartacağı ve şimdiden bu konuda çalışmalar yapmaya başladıkları öğrenildi.

AK Parti Samsun İl Başkanı Aksu'nun koltuğuna talip olanlar arasında Mehmet Teyyare ile birlikte AK Parti eski milletvekili aday adaylarından iş adamı Murat Çelik resmi açıklama yaparak adaylıklarını duyurdu.

KULİSLERDE KONUŞULAN İSİMLER
Bunun yanı sıra Samsun AK Parti'de İl Başkanlığı için kulislerde ismi konuşulan ve şuan için bir açıklama yapmasa da, aday olabilecekleri konuşulan isimlerde var. Bunlardan bazıları ise eski milletvekili Ahmet Yeni.. AK Parti Samsun eski Milletvekillerinden olan Ahmet Yeni'nin İl Başkanlığı kongresinde aday olabileceği gündeme gelirken yine eski milletvekillerinden Hasan Basri Kurt'un ismi de son günlerde parti içi kulislerinde konuşulmaya başlandı. Hasan Basri Kurt'un AK Parti Samsun İl Başkan adaylığı ile ilgili önümüzdeki süreçte ciddi hareketlenmelerin olabileceği de yine kulislerde konuşuluyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yılport Samsunspor 1922 Konyaspor'u 2-0 yendi

Yılport Samsunspor 1922 Konyaspor'u 2-0 yendi