29 Kasım 2020 Pazar

SAMSUN AK PARTİ'DE ADAY OLACAKLARIN ÖZEL HAYAT FOTOĞRAFLARI KURCALANIYOR

Samsun AK Parti'de aday olacakların özel hayat fotoğrafları kurcalanıyor

Samsun AK Parti'de ilçe başkanlıklarına aday olmayı düşünen isimlerin özel hayatına ait fotoğrafların araştırıldığı gündeme geldi.

15 Aralık 2019 Pazar 21:14 SİYASET

Samsun'da AK Parti İl Yönetiminin kendi belirlediği adaylara kongrelerde rakip çıkmaması için aday olmayı düşünen isimlerin özel hayatını kurcaladığı iddia edildi.


Samsun AK Parti'de görevden alınan 4 ilçe başkanın yerine atanacak yeni isimlerin belirlenmesi ile ilgili süreç çirkinleşti.

Samsun AK Parti'de İlkadım, Atakum, Kavak ve Alaçam İlçe Başkanlıklarına aday olmayı düşünen ve bu yönde çalışma yapan isimlere kumpas iddiası gündeme geldi.

İddiaya göre AK Parti Samsun İl Başkanlığı'nın İlkadım, Atakum, Kavak ve Alaçam ilçe başkanlıkları için İl Yönetiminden belirlediği isimlerin karşısına, dışarıdan aday çıkmasını önlemek için, söz konusu ilçe başkanlıklarına il yönetimi harici aday olmayı düşünen partili isimlerin, özel hayatlarını kurcalamaya başladığı ileri sürüldü.

ALKOL ALIRKEN FOTOĞRAFLAR ARAŞTIRILIYOR
AK Parti Samsun İl Yönetiminin, İlkadım, Atakum, Kavak ve Alaçam ilçe başkanlıklarına aday olmayı düşünen isimleri pasifize etmek için aday olma planı yapanların, örneğin alkol masasında çektirilmiş yada alkol alırken çektirilmiş fotoğrafları ile birlikte sosyal medyada AK Parti'ye yönelik eleştiri paylaşımlarını ve parti misyonuna ters ifadelerinin olup olmadığını araştırdığı öne sürüldü.

AK Parti Samsun İl Başkanlığının, görevden alınan İlkadım, Atakum, Kavak ve Alaçam İlçe Başkanlarının yerine İl Yönetiminden bazı isimleri atamak istediği daha önce gündeme gelmişti. Bu hamlenin ise yapılacak il kongresine yönelik bir adım olduğu ve mevcut İl Başkanı Ersan Aksu'nun özellikle İlkadım İlçe Başkanlığına il yönetiminden kendisine yakın bir 
ismi atamak istediği gündeme gelmişti. 

ÖZEL HAYATLARI ARAŞTIRILIYOR
Görevden almalar sonrası İl Yönetiminde yapılan temayül yoklamasında ilçe başkanlıkları için ismi gündeme gelen il yöneticilerine ise İlkadım, Atakum ilçelerinde tepki olduğu iddiaları ortaya atılırken, mevcut İl Yönetiminin, il yönetiminde belirlenen isimlerin atama sürecini garanti altına almak amacı ile İlkadım, Atakum, Kavak ve Alaçam ilçe başkanlıklarına yapılacak ilçe kongrelerinde aday olmayı düşünen diğer isimlerin özel hayatına yönelik araştırma ve soruşturma yaptığı iddiası parti içi kulislerine bomba gibi düştü.

ÇARŞAMBA YÖNETİCİLERİ ALKOL MASASINDAYDI
Yapılacak İlçe kongrelerinde başkanlığa il yönetimi harici aday olmayı düşünen isimlerin alkol alırken yada alkol masasında çektirilmiş fotoğraflarının bulunduğu, aday olmayı düşünen isimlerin özel hayatının didiklendiği iddiası tepki çekerken, hatırlanacağı üzere bir süre önce AK Parti Çarşamba İlçe Yönetiminde görevli bazı partililerin alkollü mekanlarda akol alırken, eğlenirken çekinilmiş fotoğrafları da sosyal medyada ifşa edilmişti.

AK Parti Samsun İl Başkanlığı, Çarşamba İlçe Yöneticilerinin gündeme gelen bu alkol masası fotoğraflarına rağmen, söz konusu Çarşamba ilçe yönetiminde bir tasarrufa gitmemesi de ayrıca dikkati çekmişti. Öte yandan Çarşamba ilçe yönetiminde gündeme gelen bu olay sonrası konunun muhatabı olan yönetici görevden alınırken, aynı partili bu kezde ilginç bir şekilde 31 Mart seçimlerinde belediye meclis üyesi yapıldı.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Çarşamba ilçesinde 20 gün içinde çöp konteyneri olmayan mahalle kalmayacak

Çarşamba ilçesinde 20 gün içinde çöp konteyneri olmayan mahalle kalmayacak