29 Ekim 2020 Perşembe

SAMSUN AK PARTİ'DE DURDURULAN DELEGE SEÇİMLERİ BU HAFTA BAŞLIYOR

Samsun AK Parti'de durdurulan delege seçimleri bu hafta başlıyor

Samsun AK Parti'de bir süre önce durdurulan delege seçimleri 5 Aralık tarihi itibari ile bu haftadan itibaren yapılmaya başlanacak.. Samsun AK Parti'de İlçe Başkanlıkları için yapılacak seçimler tek liste olacak.

03 Aralık 2019 Salı 13:07 SİYASET

Samsun AK Parti'de geçtiğimiz günlerde genel merkezin talimatı ile durdurulan delege seçimlerinin 5 Aralık tarihi itibari yeniden başlayacağı öğrenildi.


AK Parti Genel Merkezi geçtiğimiz günlerde sürpriz bir talimatla, Samsun'da yapılacak ilçe delege seçimlerini durdurmuştu. Genel Merkezin Türkiye genelinde sadece Samsun için aldığı bu karar, ilçe teşkilatlarını şoke sokarken, durdurulan delege seçimlerinin 5 Aralık tarihi itibari ile yapılmaya başlanacağı öğrenildi. Samsun AK Parti'de İlçe delege seçimleri ile ilgili hazırlıklar sürerken, genel merkezin Samsun'da bazı ilçe başkanlarını da görevden alacağı kulislerde konuşuluyor.

Samsun AK Parti'de delege seçimlerinin tamamlanması sonrası ise ilçe başkanlıkları için seçim yapılacak. Genel Merkezin bu konuda da, geçmiş yıllarda olduğu gibi ilçe başkanlığı seçimlerinin tek liste halinde olması kararı bulunuyor. AK Parti Genel Merkezinin, yapılacak ilçe başkanlığı seçimlerinde yarış olmamasını, birden fazla adaylı seçime izin vermeyeceği öğrenildi.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un bugününü göremeyen planlama ve alt yapı çalışmaları yapılmış

Samsun'un bugününü göremeyen planlama ve alt yapı çalışmaları yapılmış