09 Mart 2021 Salı

SAMSUN AK PARTİ'DE İL BAŞKANLIĞINA HANGİ İSİMLER ADAY OLMAYI DÜŞÜNÜYOR

Samsun AK Parti'de İl Başkanlığına hangi isimler aday olmayı düşünüyor

Samsun AK Parti'de kongre hazırlıkları ve kulisleri başlarken il başkanlığına aday olmayı düşünen isimlerde konuşulmaya başlandı.

02 Kasım 2019 Cumartesi 18:30 SİYASET

Samsun AK Parti'de İl Başkanlığına hangi isimler aday olmayı düşünüyor. 


AK Parti Samsun İl ve İlçe Teşkilatları kongrelere gidecek. Yapılacak olan kongrelerde il ve ilçe başkanlıklarının seçimleri yapılacak. 31 Mart seçimlerinin ardından Samsun AK Parti'de de kongrelerde başkan adayı olmayı düşünen isimler kulis çalışmalarına başladı.

Samsun AK Parti mevcut İl Başkanı Av. Ersan Aksu'nun ise karşısına çok sayıda ismin aday olarak çıkabileceği parti içi kulislerinde konuşuluyor. Genel Merkez daha önceki kongrelerde İl ve İlçe Başkanlıkları için tek liste ile seçime gidilmesi tarafı olmuştu. Ancak önümüzdeki aylarda yapılması planlanan il ve ilçe kongrelerinde AK Parti Genel Merkezinin yarışa açık bir seçim modelinin önünü açabileceği gündemde. Bu nedenle Samsun AK Parti'de İl ve İlçe Başkanlıklarına aday olmayı düşünen isimler şimdiden kulis çalışmalarına başlarken, İl kongresinde de birden fazla ismin il başkanlığına aday olabileceği iddia ediliyor.

Samsun AK Parti İl Başkanlığının yapılacak olan kongresinde şuan için ismi il başkanlığına aday olabilecekler arasında geçenler, teşkilatlarda nabız yoklarken, genel merkez ayağında da destek arayışlarına başladıkları iddia ediliyor.

Öte yandan AK Parti'nin Samsun İl Başkanlığı kongresinde başkanlık için şimdilik AK Parti İlkadım eski Başkanı Adnan Varol, AK Parti Samsun eski İl Başkanı Muharrem Göksel, AK Parti eski İl Başkanı Hakan Karaduman, Atakum Belediyesi eski Başkanı Adem Bektaş, Atakum Belediyesi eski Başkanı İshak Taşçı, AK Parti eski il Başkanı Osman Çetinkaya ve Samsun Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Zihni Şahin'in isimleri geçiyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yılport Samsunspor Zonguldak Kömürspor'u Bahattin Köse'nin golleri ile 2-0 yendi

Yılport Samsunspor Zonguldak Kömürspor'u Bahattin Köse'nin golleri ile 2-0 yendi