22 Ekim 2021 Cuma

SAMSUN AK PARTİ'DE İLKADIM VE ATAKUM'A ATANMAK İSTENEN O İSİMLERE TEPKİ VAR

Samsun AK Parti'de İlkadım ve Atakum'a atanmak istenen o isimlere tepki var

Samsun AK Parti'de İlkadım ve Atakum İlçe Başkanlarının görevden alınması sonrası yeni ilçe başkanlarının kimler olacağı merak konusu olurken, İl Başkanlığının atamak istediği isimlere ise ilçe yönetimlerinde tepki var.

14 Aralık 2019 Cumartesi 14:42 SİYASET

Samsun'da AK Parti İlkadım ve Atakum İlçelerinde atama ilçe başkanı krizi yaşanıyor! AK Parti Samsun İl Başkanlığının İlkadım ve Atakum İlçe Başkanlıkları için atamak istediği isimlere tepki var.


AK Parti Samsun İl Başkanlığına bağlı İlkadım ve Atakum ilçe Başkanlarının istifa ettirilerek görevden alınması sonrası atanacak olan yeni ilçe başkanları ile ilgili kriz yaşanıyor.

Geçtiğimiz hafta AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Oktay Avcılar ile AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy görevden alınmıştı. Bu görevden almaların ardından İlkadım ve Atakum İlçe Başkanlıklarına atama ilçe başkanlarının görevlendirilmesi gündeme geldi. AK Parti Samsun İl Başkanlığının gerçekleştirdiği yönetim kurulu toplantısında ise İlkadım ve Atakum İlçe Başkanlıkları için temayül yoklaması yapılarak, görevden alınan ilçe başkanlarının yerine kimlerin gelmesi gerektiği ile ilgili yönetim kurulu üyelerinden isimler istendi.

AK Parti Samsun İl Yönetim Kurulu toplantısında yapılan bu temayül yoklamasında AK Parti İlkadım İlçe Başkanlığı için Mücahit Erbin, Mehmet Cem Yazgan'ın isimleri, Atakum İlçe Başkanlığı için ise İl Yönetim Kurulu üyesi Hilmi Eker'in isminin ön plana çıktığı gündeme gelmişti. Bu temayül yoklamasına ise ilçe yönetimlerinden tepki gelirken AK Parti Samsun İl Başkanlığı dün İlkadım İlçe Başkanlığının yönetim kurulu üyeleri, eski yöneticiler, kurucular ve meclis üyeleri ile bir toplantı yaparak nabız yokladı. AK Parti Samsun İl Başkanlığında yapılan bu toplantı, İlkadım İlçe ile ilgili oluşan gerginliğin yumuşatılması girişimi olarak yorumlanırken,  İl Başkanlığının atamak istediği isimlere ise mevcut İlkadım İlçe yönetiminin karşı çıktığı ve gündeme gelen isimleri istemediği öğrenildi.

Yine görevden alınan AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy'un yerine ismi gündeme gelen İl Yönetim Kurulu üyesi Hilmi Eker'e de tepki olduğu gündeme geldi. AK Parti Atakum İlçe Yönetimi ve partililerin Hilmi Eker'in İlçe Başkanı olarak atanmasını istemedikleri, bu atamanın doğru bir tercih olmayacağı yönünde İl Başkanlığına görüşlerini sunduğu ileri sürüldü. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu'nun koltuğuna  çok sayıda talip var

Samsun AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu'nun koltuğuna çok sayıda talip var