29 Ekim 2020 Perşembe

SAMSUN ATAKUM'DA OY SANDIKLARI YENİDEN AÇILDI! İŞTE SANDIKLARDAN ÇIKAN İLK SONUÇLAR

Samsun Atakum'da oy sandıkları yeniden açıldı! İşte sandıklardan çıkan ilk sonuçlar

Samsun'un Atakum ilçesinde 31 Mart seçim sonuçlarına AK Parti tarafından yapılan itiraz sonrası geçersiz sayılan oyların sayımına başlandı. İşte Atakum'da itiraz sonrası açılan sandıklardan çıkan ilk sonuçlar..

03 Nisan 2019 Çarşamba 23:53 SİYASET

Samsun'da CHP adayı Cemil Deveci'nin kazandığı Atakum Belediyesi Başkanlık seçimlerine AK Parti Samsun İl Başkanlığı tarafından yapılan itiraz sonrası, geçersiz oyların kontrol edilmeye başlandığı öğrenildi.


31 Mart yerel seçimlerinde Atakum ilçesinde oy kullanılan 406 sandıkta 4 bin geçersiz oy bulunduğu bildirildi. AK Parti Samsun İl Başkanlığı tarafından yapılan itiraz sonrası Atakum ilçesinde sandıklar açılırken, geçersiz oylarla ilgili yapılan kontrolü CHP, AK Parti ve MHP İlçe Başkanları ve avukatların da takip ettiği kaydedildi.

Atakum ilçesinde yapılan itiraz sonrası gelen ilk bilgilere göre seçim günü itiraz edilen 6 sandıkta tutanaklarında yeniden kontrol edildiği, geçersiz oy kontrolü yapılan 120 sandıkta AK Parti'ye 38, CHP'ye ise 1 oy ilave edildi. Atakum'da 366 oy sandığında geçersiz oylara bakılacağı kontrol edilen sandıklarda geçerli olarak kabul edilen oyların ise her iki partiye de işlendiği öğrenildi. 

31 Mart seçim günü Atakum ilçesinde yerinde itiraz edilen sandıkların ikisinde tutanakların tekrar incelendiği ve AK Parti'ye çıkan 17 oyun, 13 olarak yazıldığı, diğer sandıkta ise 7 oyun, 3 olarak yazıldığı tespit edildi.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atakum Belediye Başkanı seçilen Cemil Deveci: Mazbatamı geciktirmeyin verin artık

Atakum Belediye Başkanı seçilen Cemil Deveci: Mazbatamı geciktirmeyin verin artık