20 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR ADAYI MUSTAFA DEMİR, O SÖZLERİ İLE İLGİLİ FLAŞ AÇIKLAMALAR YAPTI

Samsun Büyükşehir adayı Mustafa Demir, o sözleri ile ilgili flaş açıklamalar yaptı

AK Parti Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Mustafa Demir, yolsuzluk ve ekip değişecek sözlerinin Yusuf Ziya Yılmaz'a gönderme olduğu yönündeki iddialar ve haberlerle ilgili flaş açıklamalar yaptı.

25 Aralık 2018 Salı 16:06 SİYASET

AK Parti Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Mustafa Demir, yaptığı bazı açıklamaların Yusuf Ziya Yılmaz'ı hedef aldığı yönündeki iddiaları ve haberleri yalanladı.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Mustafa Demir, bugün Samsun'da görev yapan basın mensupları ile bir araya gelerek soruları cevapladı. AK Parti Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Mustafa Demir, burada gazetecilerin yolsuzluk ve ekip değişecek şeklindeki açıklamaları ile neyi kast ettiği yönündeki sorularına da cevap verdi. Söylediği sözlerin mevcut belediye başkanı Zihni Şahin  ve Yusuf Ziya Yılmaz'a bir gönderme olmadığının altını çizen Mustafa Demir, "Ben seçilmem halinde nasıl bir belediye başkanı olacağımı ve nasıl bir belediye yönetimi ortaya koyacağımı söylüyorum. Hiç kimseye veya hiç bir döneme göndermem yok. Benim bu sözlerimi Yusuf Ziya Yılmaz'a bağlamaya çalışıyorlar" dedi.

SÖZLERİM NE YILMAZ'A NE ŞAHİN'E BİR GÖNDERME DEĞİL
Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı olması halinde ekip değişecek sözleri ile ilgili bir gazetecinin sorusuna yanıt veren Mustafa Demir, "Benim dönemimde yetimin hakkını yedirmeyeceğim dedim. Yedireceğiz mi deseydim. Benim dönemimde yolsuzluk olmayacak dedim, olacak mı deseydim.  Bu sözlerim asla Yusuf Ziya Yılmaz ya da Zihni Şahin dönemine bir gönderme değildir. Bu benim belediyeyi şeffaf bir şekilde yöneteceğime dair ifadelerdir.  Eğer belediyede bir değişiklik olacaksa bile bu konuda bir insanın hayatı üzerinde olumsuz rol oynayacak reel kararın dışında reel karar almaktan Allah'ı sığınırım. Bunun arkasında başka bir şey arayan iyi niyetli değildir. " diye konuştu.

YUSUF ZİYA YILMAZ BAŞARILI BİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPTI

Yusuf Ziya Yılmaz'ın 19 yıl Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı yaptığını ve Samsun'a önemli hizmetler kazandırdığına işaret eden Mustafa Demir,  şunları dile getirdi.
"Benim hiç bir söylemim mevcut belediyedeki durumu izah eden bir durum değil bunun bilinmesini istiyorum. Yusuf Ziya Yılmaz şuan bizim milletvekilimiz. Yusuf Ziya Yılmaz başarılı bir belediye başkanlığı yapmıştır. Samsun'da çok ciddi açılımlar yapmıştır. Ben nasıl çalışacağımızı, nasıl belediyecilik yapacağımızı söylüyorum. Bunu yazanlar oldu. Benim sözlerim Yusuf Ziya Yılmaz ile ilgili değil. Biz o çıtayı alacağız, ulaşılması çok zor bir yere taşıyacağız. Bizim dönemimizde son derece şeffaf bir belediyecilik olacak. Gelirler giderler şeffaf olacak.  "

SUYA ZAM OLMAYACAK
"Bunun yanı sıra hiç bir şeye zam yapmayacağız. Suya indirim geçerli olacak. Yetimin hakkını yedirmeyeceğiz dedim, yedireceğiz mi deseydim. Yusuf Ziya Yılmaz ile bağlantı kurmaya çalışıyorlar. Benim hiç bir ifadem Yusuf Ziya Yılmaz dönemine gönderme değildir. belediylede çalışan herhangi bir aradaşım, eğer değişiklik olacaksa bile bir insanın hayatı üzerinde olumsuz bir rol oynayacak reel kararın dışında reel karar almaktan Allah'ı sığınırım. Bunun arkasında başka bir şey arayan iyi niyetli değildir. Bu milletin hakkına hukkuna sahip çıkacağız diyorum. Yusuf Ziya Yılmaz çıtayı çok güzel bir yere çıkarttı. Biz de bu çıtayı daha yukarı taşıyacağız diyorum. Samsun'da kırsaldaki alt yapıyı 5 yılda bitireceğiz diyorum. Biz bunlara odaklanalım"
Kaynak:SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Vatandaş

25 Aralık 2018 Salı 17:15

Hmmm etkili ama yinede rakip sağlam çıkarsa kaybeder....

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da şehit polis memuru Servet Aslan'ın cenazesi Çarşamba ilçesinde toprağa verildi

Samsun'da şehit polis memuru Servet Aslan'ın cenazesi Çarşamba ilçesinde toprağa verildi