15 Kasım 2019 Cuma

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR ADAYI MUSTAFA DEMİR: TÜM ALT YAPI HİZMETLERİ 5 YIL İÇİNDE BİTİRİLECEK

Samsun Büyükşehir adayı Mustafa Demir: Tüm alt yapı hizmetleri 5 yıl içinde bitirilecek

Cumhur İttifakı'nın Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Makine İkmal, SASKİ, SAMULAŞ gibi Büyükşehir birimlerini gezdi, "Kırsaldaki 940 mahallenin içme suyu, kanalizasyon gibi tüm alt yapı sorunları 5 yılda bitecek" dedi.

09 Mart 2019 Cumartesi 15:40 SİYASET

Cumhur İttifakı'nın AK Parti'den Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, Samsun'da 940 mahallede içme suyu, yol kanalizasyon gibi tüm alt yapı hizmetlerinin 'Emanet Usulü' ile ihale edilip 5 yıl içerisinde bitirileceğini açıkladı.


Samsun Büyükşehir Belediyesine bağlı Makine İkmal, SASKİ, SAMULAŞ kurumlarının yetkili müdürleri ve çalışanları ile bir araya gelen Cumhur İttifakı Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Mustafa Demir, önümüzdeki 5 yılda özellikle kırsal kesimlerde 'altyapı hamlesi' başlatacaklarını söyledi.

Mustafa Demir, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Filiz Sönmez, İlkadım İlçe Başkanımız Oktay Avcılar ve bazı teşkilat üyeleri ile birlikte Samsun Büyükşehir Belediyesi Makine İkmal ve Onarım Dairesi Başkanlığı, SASKİ Genel Müdürlüğü ve İçme Suyu Dairesi Başkanlığı, Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) ile SAMULAŞ ziyaretlerinde bulundu. Daire ve birim başkanları ile çalışanlarla görüşen Mustafa Demir, "Büyükşehir Belediyesi tüm kurumlarıyla bir bütündür. Tüm çalışanlarına teşekkür ediyor, işlerinde kolaylıklar diliyorum" dedi.

TÜM ALT YAPI 5 YILDA BİTECEK
31 Mart'ta göreve gelir gelmez il genelinde kırsal alt yapı çalışmalarına ayrı bir önem vereceklerini vurgulayan Mustafa Demir, "Kırsalda başlatacağımız tüm bu çalışmaları siz değerli elemanlarımızla, çalışanlarımızla birlikte yapacağız. İhale edilen işleri artık 'emanet usulü' sistem ile, imkanları daha verimli kullanarak tamamlayacağız. Kırsaldaki 940 mahallemizde içme suyu, kanalizasyon, yol gibi tüm alt yapı hizmetlerini 5 yıl içerisinde bitireceğiz" diye konuştu.

KIRSAL İÇİN 20 AYRI EKİP KURULACAK
Kırsalda yapılacak çalışmalar için öncelikli olarak 20 ayrı ekip kuracaklarını açıklayan Demir, "Büyük ilçelerde 2, mesela Vezirköprü’de 3 ekip olacak. Bu arada ilçe belediyelerinin kadrolarını, makinalarını, ekipmanlarını birleştireceğiz. İlçelerde şantiyeler oluşturacağız. Her ekibin ayrı bir birimi olacak, orada yatıp kalkılacak orada görev yapacak, orada işini icra edecek. Dolayısıyla çok yoğun bir makine, araç gerecin bakımına ihtiyaç duyulacak. Bu nedenle Makine İkmal'in varsa eksikliklerini tamamlayıp bu kurumumuzu çok daha güçlü, aktif, üretken hale getireceğiz" dedi.

BÜYÜKŞEHİR'E 'İSTİHDAM' BÜROSU
Seçimlerden sonra Büyükşehir Belediyesi'nde 'istihdam bürosu' oluşturacaklarını da duyuran Mustafa Demir, "Bu büronun yerel yönetim modelini oluşturacağız. Belediyenin maaş alan elemanları aracılığı ile değil, hakkaniyetli ve adaletli uzmanlar işin başında bulunacak. Bu uzmanlar, gönüllü görev olarak görev alacaklar. İş-Kur kayıtlarını da gerekirse oraya çekeceğiz. Bu tür talepleri özel sektör ve sanayi yatırımlarını gerçekleştirenlerle karşılıklı protokol yaparak değerlendireceğiz. Nitelikli meslek eğitimlerine önem verilecek" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Keskin Nişancı CHP'lilerin Balıkesir olayını yazdı! 31 Mart'ta millet sizinle taş..ak geçecek

Keskin Nişancı CHP'lilerin Balıkesir olayını yazdı! 31 Mart'ta millet sizinle taş..ak geçecek