21 Ağustos 2019 Çarşamba

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR ADAYLIĞI İÇİN AK PARTİ MUSTAFA DEMİR ÜZERİNDE MUTABAKATA VARDI

Samsun Büyükşehir adaylığı için AK Parti Mustafa Demir üzerinde mutabakata vardı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylığı için AK Parti Genel Merkezinin eski Bakan Mustafa Demir üzerinde mutabakata vardığı öğrenildi.

19 Kasım 2018 Pazartesi 23:04 SİYASET

AK Parti'nin Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayının belli olması ile ilgili nefesler tutuldu. Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylığı ile ilgili olarak AK Parti Genel Merkezi tarafından Ankara'ya çağrıldığı gündeme gelen eski Bakan Mustafa Demir'in bu akşam saatlerinde yola çıktığı gündeme geldi.


Mustafa Demir, Ankara'ya çağrıldığı, adaylık noktasında kendisine iletilen bir bilginin olmadığını bugün öğlen saatlerinde bir siteye açıklamış, bu siteyi kaynak alan bazı haber siteleri de Mustafa Demir'in Büyükşehir adaylığı ile ilgili iddiaların yalan olduğunu dile getirmişti. 

AK Parti Samsun İl Başkanlığının yanı sıra Samsun milletvekilliği ve bakanlık görevinde bulanan Mustafa Demir'in söz konusu açıklamayı genel merkezin gerekli açıklamayı yapmasını beklediği için söylediği gündeme gelirken, eski Bakan Mustafa Demir'in bu akşam saatlerinde Ankara'ya doğru yola çıktığı ancak bu yolculuğun genel merkez çağrısı ile olmadığı öğrenildi. 

Bayındırlık ve İskan eski Bakanı Mustafa Demir'in özel işleri için Ankara'ya gittiğini haberimizde belirttikten sonra Mart 2019 yerel seçimleri için AK Parti Genel Merkezinin Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylığı ile ilgili Mustafa Demir isminde mutabakata vardığı ancak bunun henüz Demir'e tebliğ edilmediği bildirildi.

Mustafa Demir ile Samsun Kent Haber olarak yaptığımız görüşmede ise şuan Ankara yolunda olduğunu belirterek adaylık konusu ile ilgili henüz kendisine bir bilginin verilmediğini, genel merkezin gerekli açıklamayı yapacağını kaydederek, "Cumhurbaşkanımız bize böyle bir görev teklif ederse, boynumuz kıldan ince. Samsun için her şeyin hayırlısı" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

teşkilatçı

20 Kasım 2018 Salı 05:30

mustafa demir ismi zaten zor zamanlar geçiren ak parti teşkilatı için bir hayal kırıklığıdır. bakanlığı bıraktık dan sonra kaç temayyülle yada danışma meclis toplantılarına katılmıştır. partinin önünden geçmişliği bile sayılıdır. büyükşehir kaybedilirse il başkanı kaybedeler milletvekilleri kaybeder samsun teşkilatı kaybeder...

Mehmet iskender

19 Kasım 2018 Pazartesi 23:38

Mustafa Demirden aday olur da sizden adam olmaz demin ne haber yapıyorsun şimdi ne haber

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valisi Osman Kaymak, 55 yaşına Samsun'da girdi

Samsun Valisi Osman Kaymak, 55 yaşına Samsun'da girdi