18 Ekim 2019 Cuma

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BAĞIMSIZ ADAYI ERHAN USTA: SAMSUN'DA İSTİHDAM PROBLEMİ VAR

Samsun Büyükşehir bağımsız adayı Erhan Usta: Samsun'da istihdam problemi var

Samsun Büyükşehir Belediyesi Bağımsız adayı Erhan Usta, Samsun'da istihdam problemi bulunduğunu, uzun vadeli bir iş imkanın ise olmadığını söyledi.

15 Şubat 2019 Cuma 20:23 SİYASET

Samsun Büyükşehir Belediyesi Bağımsız adayı Erhan Usta, Samsun'da istihdam probleminin yanı sıra işsizlik sorununun da olduğunu açıkladı. Samsun'da gençlerin kalıcı iş imkanı bulamadığını kaydeden Erhan Usta, tarım üretiminin de gerilediğini kaydetti.


Samsun'un önemli potansiyelleri bulunduğunu kaydeden Erhan Usta, 31 Mart yerel seçimleri için esnaf ve vatandaş ziyaretlerini sürdürürken, şehrin sorunlarına da dikkati çekiyor.

Samsun Milletvekili ve Bağımsız Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erhan Usta, gerçekleştirdiği seçim ziyaretleri kapsamında Yabancılar Çarşısı'nda esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Erhan Usta, ziyaretlerine Yabancılar Çarşısının içinde bulunan Yabancılar Pazarı Derneği ve Züccaciye, Bijuteri, Kırtasiye ve Oyuncakçılar Esnaf Odası'nı ziyaret ederek başladı. Çarşı esnafının başta ısınma olmak üzere muzdarip olduğu sıkıntıları dinleyen Erhan Usta, halkın taktir ettiği taktirde göreve geldikten sonra esnafın sıkıntılarının kolay bir şekilde çözüleceğini ifade etti.

Centilmence bir seçim olsun
Daha önce yaptığı açıklamada bütün adayları ziyaret edeceğini açıklayan Samsun Büyükşehir Belediyesi Bağımsız adayı Erhan Usta, bu kapsamda İyi Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hayati Tekin'i ziyaret etti. Centilmence bir seçim olmasını dileyen Usta, "Yerel seçimleri genel seçim havasına sokmayalım. Projelerin ve fikirlerin yarışacağı bir seçim olsun" dedi. Erhan Usta daha sonra, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz ve Adalet Komisyonu Başkanı Kemal Alver'i makamlarında ziyaret etti.

Her şey şeffaf olacak
Samsun'un İlkadım ilçesi Karasamsun mahallesinde de ayrıca mahalle toplantısına katılan Erhan Usta yaptığı konuşmada, " Ben seçildiğim taktirde bütün Büyükşehir Belediye Meclis toplantılarını halka açık bir şekilde yapacağım. Gelme imkanı olmayana canlı yayın aracılığı ile bütün vatandaşa ulaştıracağım. Gizli kapaklı hiçbir şey olmayacak, herşey şeffaf olacak. Dolayısıyla Belediye Başkanı olarak benim orada vatandaşın iyiliğine ve faydasına yapılacak olan bir şeye ordaki meclis üyesi olan kişi karşı çıkamayacak" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

mehmet

16 Şubat 2019 Cumartesi 03:25

erhan usta samsunun gelecek yıllar için, en makul ve akılcı, kalkınma planını yapmıştır. dünyadaki değişimin farkında bir bürokrat siyasetçi. 100 yıllık plan yapıyorum diyen hızlı gelişimin farkında değil. artık öngörüler hızla artan bilgiden dolayı sürekli güncellenmeye ihtiyaç duyuyor. bunun farkında olan bir başkan lazım. "samsun için erhan usta."

Mehmet kalaycı

16 Şubat 2019 Cumartesi 00:20

Kapasite.. dürüstlük ...donanım ...vizyon...anlayanlara...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Ozan Arif'in cenazesi Samsun'da son yolculuğuna uğurlandı

Ozan Arif'in cenazesi Samsun'da son yolculuğuna uğurlandı