02 Temmuz 2020 Perşembe

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANLIĞI İÇİN SEÇİMDE 4 ADAY YARIŞACAK

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için seçimde 4 aday yarışacak

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için 31 Mart yerel seçimlerinde 4 aday yarışacak. İşte Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına aday olan o isimler..

04 Şubat 2019 Pazartesi 14:05 SİYASET

Samsun'da Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylığı için Cumhur İttifakının adayı Mustafa Demir, İYİ Parti'nin adayı Hayati Tekin, bağımsız aday Erhan  Usta ve Demokrat Parti'nin adayı Fethi Zeki Sayar yarışacak.


Bayındırlık ve İskan eski Bakanı olan Mustafa Demir, AK Parti-MHP'nin Cumhur İttifakı kapsamında Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı oldu. CHP Samsun eski Milletvekili olan Hayati Tekin'de CHP-İYİ Parti'nin Millet İttifakı adayı olurken, MHP'den ihraç edilen Samsun Milletvekili Erhan Usta'da bağımsız olarak Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına talip oldu. Demokrat Parti'nin Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayının Fethi Zeki Sayar olarak açıklanması ile Samsun'da büyükşehir belediyesi için aday sayısı 4'e yükselmiş oldu.

Samsun'da Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için İYİ Parti'nin adayı olan Hayati Tekin ve bağımsız aday Erhan Usta'nın Cumhur İttifakı adayı Mustafa Demir'i zorlayabileceği konuşuluyor. Bazı çevrelerde ise bağımsız aday olan Erhan Usta'nın bu çıkışının Mustafa Demir'e yarayacağı yönünde görüş bildirse de, Erhan Usta bu konuda farklı düşündüğünü dün Tütün İskelesinde gerçekleştirdiği miting de, "Seçim kaybettirmeye değil, seçim kazanmaya geldim. Hesabı onlar yapsın" diyerek dile getirdi.

İYİ Parti'nin Samsun Büyükşehir adayı Hayati Tekin'de oldukça iddialı bir isim olarak ön plana çıkarken, 31 Mart yerel seçimlerinin özellikle Büyükşehir Belediyesinde çok çekişmeli geçeceği öngörülüyor. Bazı çevreler Erhan Usta'nın bağımsız aday olmasının Hayati Tekin'e yarayacağını söylerken bazı kesimler ise tam tersi düşünerek Usta'nın Hayati Tekin'in oylarını böleceği yönünde görüş bildiriyor. Samsun siyaseti şuan Mustafa Demir, Hayati Tekin ve Erhan Usta üçlüsüne kilitlenirken, hangi adayın kimin oyunu böleceği, ve seçimi kimin kazanacağı yönünde yapılan tartışmalar ise şu günlerde halk arasında en çok konuşulan konuların başında geliyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

misafir

04 Şubat 2019 Pazartesi 17:00

erhan usta cumhur ittifakının oylarını bölmüştür.iyi parti ve chp oylarını alması zor.iyi partili seçmen kendi partisinden aday olmayı kabul etmeyen birine oy vermez.iyi parti ve chp seçmeni adayına sahip çıkarlarsa hayati tekin başkandır.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da kokain operasyonu! İkisi yaşlı 3 kişi tutuklandı

Samsun'da kokain operasyonu! İkisi yaşlı 3 kişi tutuklandı