16 Temmuz 2019 Salı

SAMSUN ÇARŞAMBA ŞEKER FABRİKASI ÖNÜNDE CHP'LİLER ÖZELLEŞTİRME KARŞITI MİTİNG YAPTI

Samsun Çarşamba Şeker Fabrikası önünde CHP'liler özelleştirme karşıtı miting yaptı

Samsun'a çıkartma yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve milletvekilleri Nurettin Demir, Kadim Durmaz, Özkan Yalım, Burcu Köksal, Hayati Tekin, Kemal Zeybek, Çarşamba Şeker Fabrikası önünde özelleştirme karşıtı miting düzenledi.

04 Nisan 2018 Çarşamba 19:01 SİYASET

Samsun'un Çarşamba ilçesinde bulunan Şeker Fabrikası önünde bir araya gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve beraberinde ki CHP Milletvekilleri özelleştirme karşıtı mitingde konuştu.


Samsun'un Çarşamba ilçesine gelerek Şeker Fabrikası önünde düzenlenen mitingde konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Çarşamba Şeker Fabrikası şu anda zarar ediyor. Neden zarar etmesin ki. Fabrika çalıştırılmıyor, onun için zarar ediyor." dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, şeker fabrikalarının özelleştirilmesi kararına tepki göstermek amacıyla Çarşamba Şeker Fabrikası önünde yaptığı açıklamada, 45 gündür yollarda olduklarını, bugün 24'üncü fabrikayı ziyaret ettiklerini söyledi.

Çarşamba Şeker Fabrikası önünde yaptığı konuşmada şeker fabrikasını Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğunu, kendisini minnetle andıklarını dile getiren Veli Ağbaba, "Zarar ediyor diyorlar. Kim bunu söylüyorsa yalan söylüyor, iftira ediyor. Çarşamba Şeker Fabrikası şu anda zarar ediyor. Neden zarar etmesin ki. Fabrika çalıştırılmıyor, onun için zarar ediyor." diye konuştu.Şeker pancarına da önce kota konulduğunu, ardından üretimin tamamen bitirildiğini iddia eden Veli Ağbaba, "Şimdi de fabrikayı kapatmak istiyorsunuz. İşlerin bu hale gelmesi mevcut hükümetin yanlış tarım politikaları yüzündendir. Şu anda üçüncü havaalanı yapılıyor ve firmanın bir yıllık kirası 1 milyar avro. 2 sene boyunca bu firmadan kira alınmayacak, yani yaklaşık 10 milyar lira alınmayacak. Bu da Türkiye'deki 28 şeker fabrikasının iddia edilen zararını 352 yıl karşılıyor. O zaman bu fabrikaları kapatacağınıza kirayı alın." ifadelerini kullandı.Açıklamaya, CHP Samsun milletvekilleri Hayati Tekin ve Kemal Zeybek, CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, CHP Afyon Milletvekili Burcu Köksal, CHP Parti Meclisi Üyesi Semra Dinçer, CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Saadet Partisi Samsun İl Başkan Yardımcısı Necati Yusufoğlu, İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü, Şeker-İş Sendikası Çarşamba İlçe Başkanı Sinan Türe ile vatandaşlar katıldı.

Öte yandan Veli Ağbaba, şeker fabrikasının özelleştirilmemesi için düzenlenen mitingde Kemal Kılıçdaroğlu'nun Çorum'da yapacağı mitinginde propagandasını yaptı. Şeker Fabrikasının özelleştirilmemesi için düzenlenen mitinglerde parti bayrağı olmayacağını bunun yerine Türk Bayrağı olacağını söyleyen Veli Ağbaba'nın CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun fotoğraflarının bulunduğu araçların alanda bulunması ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun Çorum mitinginin de ayrıca propagandasını yapması dikkat çekerken, Çarşamba Şeker Fabrikası önünde yapılan mitingin AKS TV'den para karşılığı canlı yayınlattırıldığı da ortaya çıktı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: Küme düşersek lisansımı yırtarım

Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: Küme düşersek lisansımı yırtarım