29 Şubat 2020 Cumartesi

SAMSUN CHP ESKİ İL BAŞKANI AKCAGÖZ DEDİ! CHP ÖRGÜTLERİ NECATTİN DEMİRTAŞ'IN ARKASINDA DURMAZ

Samsun CHP eski İl Başkanı Akcagöz dedi! CHP örgütleri Necattin Demirtaş'ın arkasında durmaz

Samsun'da CHP'nin eski İl Başkanı Tufan Akcagöz, Millet İttifakı kapsamında İlkadım Belediyesi için Necattin Demirtaş'ın aday gösterilmesinin doğru bir tercih olmadığını CHP'lilerin Necattin Demirtaş'ın arkasında durmayacağını açıkladı

27 Şubat 2019 Çarşamba 17:30 SİYASET

Samsun'da CHP'nin eski İl Başkanı Tufan Akcagöz, İlkadım Belediyesi için CHP'nin kendi adayını çıkartması gerektiğini açıkladı, Millet İttifakının İYİ Parti adayı Necattin Demirtaş'ın ise arkasında CHP örgütlerinin durmayacağını söyledi.


CHP Samsun Eski İl Başkanı Tufan Akcagöz,  CHP'nin İlkadım ilçesinde kendi adayını çıkartması gerektiğini Millet İttifakı kapsamında “Ben MHP’li doğdum ve MHP’li öleceğim” diyen Necattin Demirtaş'ın İlkadım Belediyesi Başkan adayı gösterilmesinin ise doğru bir tercih olmadığını açıkladı.

İLKADIM’DA CHP’Lİ ADAY ÇIKMALIYDI
Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılında İlkadım’da Cumhuriyet Halk Partisi’nin aday çıkartması gerektiğini ifade eden CHP Samsun eski İl Başkanı Tufan Akçagöz, “İlkadım’da Ak Parti’nin karşısında CHP’nin bir aday çıkarması gerekirdi. Aday adaylığı sürecinde iddialı olacak bir arkadaşımız aday adaylığı için başvuru yapmıştı. Böyle bir süreç yaşanmamış gibi davranarak etkileri önümüzdeki yıllarda da yaşanacak, partimizin oy oranlarını küçültecek bir şekilde İYİ Parti’nin dümen suyunda siyaset yapılmasını doğru bulmuyoruz” açıklamasını yaptı.

DEMİRTAŞ, DOĞRU BİR ADAY DEĞİL
Medya Samsun’dan Nail Bayraktaroğlu’na açıklama yapan Tufan Akçagöz, “Dümenine girdiğimiz İYİ Parti, CHP örgütleri için büyük önem arz eden İlkadım’da hem de Cumhuriyetin 100. yılının kutlandığı bir ortamda “Ben MHP’li doğdum ve MHP’li öleceğim” diyen Necattin Demirtaş‘ı aday gösterdi. Necattin Demirtaş CHP örgütleri için doğru bir aday değildir” diye konuştu.

CHP ÖRGÜTÜ DEMİRTAŞ’IN ARKASINDA DURMAZ
Necattin Demirtaş’ın iyi bir isim olmadığını dile getiren Akcagöz; “CHP tabanının görüşü alınmadan aday gösterilmiş Necattin Demirtaş’ın arkasında örgüt tabanı ne kadar durur? Ne kadar destek olur? CHP İlkadım örgütü bu süreci iyi yönetemedi. CHP’li bir adayın arkasında duramadı. MHP’li Necattin Demirtaş’ın adaylığına sesini çıkarmadı. CHP örgütleri kendine soruyor. Diyelim ki sayın Demirtaş, seçimi kazandı. Her fırsatta ben ülkücüyüm diyen bir kişinin seçimi kazandıktan sonra seçimi kazandım partime dönüyorum derse kim bunu engelleyecek. CHP örgütleri bu güvensizliği yaşıyor. Kimse de bu duruma bir güvence veremez. İşte CHP tabanı bu durumdan oldukça rahatsız. Bu durumu sorguluyor. Örgüt tabanımız kendisine dayatılan bir şeyi kabul etmez. Kendisinden olup olmadığını sorgular. CHP’liler güvenmediği bir siyasetçinin ardında durmaz. Gerekirse oy kullanmaz ve güvenmediği bir kişiye oy vermez” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yılport Samsunspor efsane başkan merhum Hasbi Menteşoğlu'nu mezarı başında andı

Yılport Samsunspor efsane başkan merhum Hasbi Menteşoğlu'nu mezarı başında andı