19 Ağustos 2019 Pazartesi

SAMSUN CHP İKİYE BÖLÜNDÜ! HALUK KOÇ'UN BASKI YAPTIĞI İLÇE BAŞKANIDA İMZA VERDİ

Samsun CHP ikiye bölündü! Haluk Koç'un baskı yaptığı ilçe başkanıda imza verdi

Samsun CHP'de Çarşamba İlçe Başkanı İlhan Yürükcü'nün CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç'un baskısına rağmen olağanüstü kurultay için imza verdiği gündeme geldi.

19 Temmuz 2018 Perşembe 15:18 SİYASET

Samsun CHP olağanüstü kurultay için ikiye bölündü. Samsun CHP İl Yönetim Kurulu üyelerinin  bir bölümü değişimden yana tavır alarak olağanüstü kurultay imza verdi.


Samsun CHP İl Yönetimi, olağanüstü kurultay için adeta ikiye bölünürken, değişim isteyen yönetim kurulu ve kurultay delegeleri CHP'de olağanüstü kurultay için noter kanalı ile imzalarını gönderdi.

Samsun CHP'de değişik isteyenlerin başında CHP Samsun eski il Başkanı Tufan Akcagöz gelirken, Samsun İl Yönetim kurulu üyeleri ve kurultay delegelerinin aralarında bulunduğu 11 kişi noter kanalı ile imza vererek olağanüstü kurultay çağrısı yapmıştı. Samsun'da CHP için olağanüstü kurultay çağrısı yapan isimler arasında, Yasemin Çalıkoğlu, Mustafa Güngör, Şemsettin Çelebi, Eray Ocak, Gözde Özdemir, Fatma Necile Çokay, Tansu Çıkış, Fuat Baysal, Ahmet Tuncer Sevinç ve Gül Aktaş bulunurken, CHP Çarşamba İlçe Başkanı İlhan Yürükcü'nün de noter kanalı ile imza vererek olağanüstü kurultay çağrısında bulunduğu öğrenildi.

Samsun CHP'de olağanüstü kurultay çağrısı yapan isimlerin arasında yer alan Çarşamba ilçe Başkanı Yürükcü'ye CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç'un baskı yaparak imza vermemesini istediği iddia edildi. CHP Çarşamba İlçe Başkanı İlhan Yürükcü'nün, Koç'un baskılarına rağmen noter kanalı ile imza vererek olağanüstü kurultay çağrısı yaptığı ileri sürüldü. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Vezirköprü'de 3 kişinin can verdiği LPG tankı patlayan otomobil ile ilgili flaş açıklama

Samsun Vezirköprü'de 3 kişinin can verdiği LPG tankı patlayan otomobil ile ilgili flaş açıklama