23 Temmuz 2019 Salı

SAMSUN CHP İL BAŞKANI AKCAGÖZ: SAMSUN'DA FETÖ BORSASI VAR MI!

Samsun CHP İl Başkanı Akcagöz: Samsun'da FETÖ Borsası var mı!

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Şamil Tayyar'ın gündeme getirdiği 'FETÖ Borsası' iddiası ile ilgili yaptığı açıklamada, "Samsun'da da FETÖ Borsası var mı" diye sordu.

23 Mart 2018 Cuma 14:26 SİYASET

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)  Samsun İl Başkanı Akcagöz, AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar’ın, FETÖ borsası kurulduğu ve milyon dolarları veren iş adamlarının serbest bırakıldığı yönündeki iddiaları ile ilgili açıklama yaptı.


Şamil Tayyar'ın iddiası üzerine konuşan CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz,  bir çok yerde iş adamlarının, itirafçı denilerek aklandığı iddialarının, mutlaka araştırılması gerektiğini söyledi. 

Tufan Akcagöz, yaptığı açıklamada "Ülkenin geldiği hale bakar mısınız? Bir borsa kuruluyor. İddia aynen bu. FETÖ borsası. Parası olan çıkıyor, cüzdanı sağlam olmayan yallah cezaevine. Bu iddiayı ortaya atan, AK Parti Gaziantep milletvekili Şamil Tayyar. Hatta, Tayyip Erdoğan’dan bir çok gerçeğin gizlendiğini de iddia ediyor. Nedir bu gerçekler? FETÖ borsası ile, milyonlarca dolar veren iş adamlarının kurtulduğu, doğru mudur? Neden biri çıkıp da, Şamil Tayyar’ın sözleri üzerine bir tahkikat başlatmıyor ve bu iddiaları araştırmıyor? Tayyip Erdoğan’ın etrafının kuşatma altında olduğu doğru ise, bunun da üzerine gidilmelidir" dedi.
          
AK Parti Milletvekili Şamil Tayyar’ın açıklamaları sonrasında, Cumhuriyet Savcılarının da derhal harekete geçmesi gerektiğinin altını çizen Tufan Akcagöz, konuyla ilgili şunları dile getirdi.

 “Cumhuriyet Savcıları derhal harekete geçmelidir. Yoksa, FETÖ ile samimi olarak mücadele edildiğine kimseler inanmaz. Samsun’un durumu nedir acaba? Burada da borsa kuruldu mu? FETÖ borsasında parayı bastıran iş adamı kurtuldu, para vermeyen hapsi mi boyladı? Gazeteler yazdı, çizdi. Hava Harp Okulu imamı Adil Öksüz’ün de Samsun üzerinden kaçırıldığı iddia edildi. Samsun, FETÖ açısından oldukça bereketli bir yermiş, 15 Temmuz sürecinden sonra daha iyi anlamış olduk. O halde, Şamil Tayyar’ın iddiaları doğruysa, borsanın âlâsı Samsun’da olmalı. Bu mekanizmayı kim işletiyorsa, derhal ortaya çıkarılmalıdır. Aynı davalardan binlerce tutuklu var. Kimi polis, kimi asker, kimi öğretmen. FETÖ mücadelesi, cebinde parası olana göre ayarlanamaz. Samsun, bu anlamda derhal masaya yatırılmalı, mevcut iddialar ışığında soruşturma başlatılmalıdır."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunlu şehit pilot Yasin Boy, F-16 köyün üzerine düşmesin diye kendi canını feda etti

Samsunlu şehit pilot Yasin Boy, F-16 köyün üzerine düşmesin diye kendi canını feda etti