24 Haziran 2019 Pazartesi

SAMSUN CHP İL BAŞKANI MEHMET KUNDAK DİSİPLİN KURULUNDAN RET CEVABI GELİNCE İSTİFA ETTİ

Samsun CHP İl Başkanı Mehmet Kundak disiplin kurulundan ret cevabı gelince istifa etti

CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak, kesin ihracını istediği eski il Başkanı Tufan Akcagöz ile birlikte 6 kişi için disiplin kurulundan ret yanıtı gelince başkanlık görevinden kendisi istifa etti.

31 Ağustos 2018 Cuma 11:47 SİYASET

CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak, kesin ihraç istemi ile disipline sevk ettiği 7 kişi için ret kararı gelince istifasını sundu. 


Muharrem İnce'den yana tavır alarak kurultay çağrısı yapan ve aralarında CHP Samsun eski İl Başkanı Tufan Akcagöz'ün de aralarında bulunduğu 7 kişi, kesin ihraç istemi ile disipline sevk edilmişti. CHP Samsun İl Yönetim Kurulu önceki gün ihraçları istenen 7 kişi ile ilgili disiplin kurulunun aldığı kararı görüşmek üzere toplandı.

Hedef Halk Gazetesinde yer alan habere göre, yapılan toplantıda CHP İl Disiplin Kurulu, Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak'ın ihraçlarını istediği 7 kişi ile ilgili flaş bir karar alarak, ihraç isteminin reddi yönünde karar verdi. Bu gelişmenin üzerine CHP Samsun İl Yönetim Kurulu toplantısında, İl Başkanı Mehmet Kundak istifasını verdi. CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak'ın verdiği istifa işleme konulmadı. İhracını istediği partililerle ilgili disiplin kurulunun red kararı vermesi sonrası istifasını sunan İl Başkanı Mehmet Kundak'ın bir aylık izne çıkarıldığı gündeme geldi.

CHP Samsun İl Başkanı Kundak'ın izne ayrılması üzerine yerine geçici olarak Şükrü Kumbasar'ın İl Başkanlığı görevini yürüteceği öğrenilirken, Samsun CHP İl Başkanlığı görevine bu süre içerisinde CHP Samsun eski Milletvekili Suat Binici'nin atama ile geleceği öğrenildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti'de Yusuf Ziya Yılmaz, belediye başkan adaylarını belirleyecek grupta görev yapacak

AK Parti'de Yusuf Ziya Yılmaz, belediye başkan adaylarını belirleyecek grupta görev yapacak